پیدا شدن گور دسته‌جمعی در اطراف آبادان

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از تسنیم، محسن تقی زاده گفت: طی روز گذشته در یک چاله که در حاشیه آبادان به شادگان و در یک زمین کشاورزی قرار دارد مقداری استخوان انسان پیداشده است.

وی افزود: استخوان‌های یافت شده شامل  چند جسد از جمله دو جمجمه و مقداری استخوان‌های سینه و قلم پا است.

فرمانده انتظامی آبادان بابیان اینکه جمجمه‌ها و استخوان‌ها به سردخانه تحویل داده‌ شده است، عنوان کرد: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه هویت و زمان مرگ این افراد هنوز مشخص نشده است، اظهار کرد: این‌که استخوان‌های دیگری هم در آن مکان باشد یا نه نیز هنوز مشخص نشده است.

تقی زاده بابیان اینکه هیچ‌کدام از گمانه‌زنی‌ها درباره کشف این اجساد قابل‌تأیید نیست، اعلام کرد: در این زمینه تا انجام بررسی‌های لازم نمی‌توان اظهارنظر کرد.

وی گفت: هنوز فردی از طرف کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح به آبادان نیامده و قرار است نماینده این کمیته در‌ آبادان حضور یابند و پس‌ از آن بررسی لازم انجام می‌شود.

احتمال دارد اجساد متعلق به دوران جنگ تحمیلی باشد

عزیز الله شهبازی نیز با تأیید پیدا شدن یک گور دسته‌جمعی در اطراف شهرآبادان، بیان کرد: احتمال می‌رود اجساد یافت شده مربوط به دوران جنگ تحمیلی باشد.

فرماندار آبادان اظهار داشت: قرار است از طریق سپاه مراتب بررسی و تحقیقات بیشتر درباره زمان وقوع دفن اجساد انجام شود.

شهبازی تصریح کرد: در حال حاضر امکان اظهارنظر قطعی وجود ندارد و منوط به انجام بررسی‌ها، تحقیقات و آزمایش‌های مربوطه و اعلام نتیجه نهایی از سوی سپاه است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید