پیدا کردن موقعیت افراد در تلگرام

0

پیدا کردن موقعیت افراد در تلگرام

 

 

پیدا کردن موقعیت افراد در تلگرام

 

 

با گسترده شدن ابزار های پیام رسانی، افراد زیادی از پیغام رسان ها استفاده می کنند. اما در این بین افرادی هستند که با توجه به ناشناس بودن در جامعه مجازی دست به سو استفاده های زیادی با گمان اینکه موقعیت مکانی آنها قابل شناسایی نیست می زنند. در این مفاله به  پیدا کردن موقعیت افراد در تلگرام می پردازیم.

 

هر شخص که بخواهد به اینترنت متصل شود، بدون اینکه بدانیم با چه دستگاهی کار می کند، یک IP مشخص دارد که یا استاتیک است یا دینامیک. اکثر عموم با IP دینامیک از شرکت سرویس دهنده خود که به طور خودکار توسط مودم انجام می شود، وارد اینترنت می شود. پس نباید تصور کرد که با استفاده از روشهایی مانند استفاده از پروکسی یا VPN میتوان محل اتصال خود را مخفی کرد. چرا که این موارد فقط از لحاظ نرم افزاری این کار را انجام می دهند و از لحاظ سخت افزاری نمی توانند مک آدرس متصل به سرویس را تغییر بدهند. پس تمام فعالیت ها به سادگی قابل ردیابی و مشاهده است و می توان اطلاعات هویتی و آدرس پستی افرادی را که اقدام به مزاحمت کرده اند را با پیگیری بدست آورد.

 

1. برای دسترسی به منطقه سکونت افرادی که با آنها در تلگرام ارتباط دارید ابتدا چند پیام برای مخاطب مورد نظرتان بفرستید.

 

2. حالا CMD را باز کرده و دستور netstat -n را داخل آن تایپ کنید و اینتر را فشار دهید:

 

پیدا کردن موقعیت افراد در تلگرام

 

 

3. چند IP را در صفحه مشاهده می کنید که با پورت های مختف در سیستم شما با دنیای اینترنت در ارتباط هستند. مثلا در مورد بالا سرور های تلگرام و سرورهای گوگل و فرد مورد نظر در بین IP های لیست شده وجود دارد.

 

4. اگر به مفاهیم شبکه و اینترنت و IP آشنایی ندارید، می توانید تک تک این IP هارا در وبسایت iplocation وارد کنید و موقعیت فرد مورد نظر را پیدا کنید:

 

پیدا کردن موقعیت افراد در تلگرام

 

 

5. با جست و جوی هر IP چند خط به شما نمایش داده می شود و در هر خط یک Latitude و یک Longitude در اختیار شما قرار می گیرد که موقعیت دقیق ISP مربوط به کاربر مورد نظر است.

 

6. وارد بخش Latitude/Longitude Finder ناسا شوید و فیلد ها را با مشخصاتی که از سایت قبلی دریافت  کردید پر کنید، سپس Search را انتخاب کنید:

 

پیدا کردن موقعیت افراد در تلگرام

 

 

7. این روش را با دقت تمام انجام دهید تا هیچ اشتباهی روی ندهد و زمانی این کار را انجام دهید که دوستانتان پیام کمی برایتان ارسال می کنند.

 

 

اگر مشکلی در ارتباط با این مقاله داشتید، در بخش نظرات مشکل خود را مطرح کنید.

 

 

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

درباره گیگر نظر بدهید!

پاسخ دهید