پیشنهاد NSA به هیلاری کلینتون استفاده از یک گوشی ویندوزی قدیمی است!

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، وقتی کلینتون از NSA درخواست می‌کند تا همان گوشی بلک‌بری اصلاح‌شده‌ای را به او بدهد که اوباما از آن استفاده می‌کند این سازمان درخواست او را رد کرده است. ظاهراً رد درخواست به دلیل نگرانی‌های امنیتی و برای کاهش استفاده وزارت امور خارجه از برند بلک‌بری بوده است. اما از آن‌جا که بخش‌هایی از وزارت امور خارجه دارای اطلاعاتی حیاتی است باید یک گوشی ایمن برای کلینتون پیشنهاد می‌شد. نزدیک‌ترین گزینه به بلک‌بری که توسط NSA پشتیبانی می‌شد در آن زمان حدود 4750 دلار برای دولت خرج داشت و فراهم کردن زیرساخت‌های امن آن نیز 30 هزار دلار دیگر هزینه به دولت تحمیل می‌کرد. با این وجود استفاده از آن بسیار دشوارتر از یک بلک‌بری بود.
به همین دلیل خانم کلینتون سعی کرد راهکارهای دیگری مثل راه‌اندازی سرور ایمیل اختصاصی خودش را امتحان کند که با مشکلات فراوانی روبرو بود. ظاهراً آژانس امنیت ملی آمریکا در عوض یک گوشی زمخت، قدیمی و سنگین به نام Sectera Edge را به کلینتون پیشنهاد داده است. این گوشی که در سال 1996 با سیستم‌عامل Windows CE اولین نسخه از سیستم‌عامل ویندوز موبایل عرضه شده در واقع بخشی گوشی و بخشی یک دستیار دیجیتال شخصی (PDA) است. این دستگاه توسط NSA کاملاً تأیید شده و دسترسی داخلی شبکه و ارسال و دریافت ایمیل‌ها در آن کاملاً ایمن انجام می‌شود.

پیشنهاد NSA به هیلاری کلینتون استفاده از یک گوشی ویندوزی قدیمی است!

اما از آن‌جا که این سیستم‌ عامل مدت‌هاست منقرض شده می‌توان پیش‌بینی کرد که استفاده از آن برای خانم کلینتون بسیار پردردسر و کلافه‌کننده خواهد بود و در مقایسه با بلک‌بری 8830 اوباما عتیقه محسوب می‌شود! به اعتقاد NSA نسخه‌های نصب شده اینترنت اکسپلورر، WordPad و ویندوز مسنجر برای ارتباطات یک مقام بلندپایه کافیست. همان‌طور که می‌دانید مایکروسافت بعدها ویندوزموبایل 6 و 6.5 را جایگزین Windows CE کرد و سرانجام به طور کامل به ویندوزفون کوچ کرد. گوشی Edge تا مدت‌ها بعد کماکان به دلایل امنیتی تولید شده تا سرانجام فروش آن در سال 2015 متوقف شد.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید