پیش بینی نماینده سابق مجلس کویت از دخالت نظامی “روسیه” در یمن

0

خبرگزاری میزان – پایگاه خبری اخبارالساعه امارات روز دوشنبه به نقل از عبدالله النفیسی نویسنده سیاسی عرب نوشت: دولت روسیه ممکن است به سه دلیل و احتمال برای پایان دادن به جنگ یمن به دخالت نظامی در این کشور روی آورد.

پیش بینی نماینده سابق مجلس کویت از دخالت نظامی به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، براساس این گزارش، نماینده سابق مجلس کویت در صفحه توییتر خود در بیان این سه دلیل نوشته است: گروه حوثی ها در صنعا با رفت وآمد به سفارت روسیه خواستار دخالت نظامی این کشور در یمن شده اند.

وی در بیان دومین دلیلش نیز گفته که سفیر روسیه با علی عبدالله صالح رییس جمهور سابق یمن که برای عرض تسلیت برای کشته های هواپیمای روسی در سینا به سفارتخانه این کشور رفته بود در این ارتباط گفت وگو کرده است.

النفیسی همچنین سخنان پوتین رییس جمهوری روسیه که از امکان دخالت کشورش برای حفظ منافع و مصالح روسیه در یمن خبر داده بود را دلیل سوم برای امکان دخالت نظامی روسیه در این کشور ذکر کرد.

وی کشورهای ائتلاف حمله به یمن به سرکردگی عربستان را نصیحت کرد که تا قبل از اینکه خرس روسی وارد یمن شود و کار را مشکل و سخت کند، موضوع یمن را خاتمه دهند.

عربستان و 9 کشور عربی دیگر با حمایت آمریکا از ششم فروردین، حملات هوایی، دریایی و زمینی را علیه نیروهای مقاومت مردمی یمن آغاز کرده اند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند.

دراثر این حملات تاکنون حدود 22هزار نفر از جمله زنان و کودکان شهید یا مجروح شده اند و میلیون ها نفر نیز از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید