پیش بینی پاداش فرهنگیان بازنشسته سال 94 و 95 در بودجه امسال

0

وزیر آموزش و پرورش گفت: پاداش فرهنگیان بازنشسته سال 94 و 95 در بودجه امسال پیش‌بینی شده که با حمایت مجلس پاداش پایان‌خدمت فرهنگیان نیز داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی ؛ دکتر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در گردهمایی معاونین آموزش متسطه و روسای ادارات مشاوره استانهای سراسر کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع به کار دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی 95 -96 اظهار داشت: معلمان جدید الورود در تاریخ 13 اردیبهشت طی دیدار با مقام معظم رهبری سوگندنامه خود را تلاوت می‌کنند و از مهر 95 در مدارس کشور مشغول به فعالیت می‌شوند.

وی بیان کرد: معلمانی که امسال سابقه خدمتی‌شان به 6 سال می‌رسد احکام آنها صادر شده و براساس رتبه بندی شرایط حقوقی شان مانند دیگر کارکنان دولت افزایش می‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال 95 در آموزش و پرورش معلم استخدام می‌شود؛ افزود: طبق درخواست ما از سازمان برنامه و بودجه دانش‌آموختگان از دانشگاه فرهنگیان و داوطلبین مدرک لیسانس که در آزمون پارسال قبول شده‌اند با گذراندن دوره یک ساله در دانشگاه فرهنگیان و کسب مهارت‌آموزی وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

وی ابراز داشت: در سال تحصیلی جدید اگر با کمبود نیرو مواجه شویم همکاران حق التدریس را با توجه به نیاز منطقه و جنسیت و رشته در مقاطع مختلف به کار می‌گیریم.

فانی ادامه داد: پاداش بازنشستگان سال 94 و 95 در بودجه امسال پیش‌بینی شده که با حمایت مجلس پاداش پایان‌خدمت همکاران اهدا می‌شود.

وی تأکید کرد: در سال تحصیلی 94 – 95 مشاورین برای هدایت تحصیلی در تمامی مقاطع در کلاس نهم حضور داشتند و کار مهم هدایت تحصیلی برای دانش‌آموزان انجام شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید