پیلاتس رازی شگفت انگیز برای بدن

0

پیلاتس از جمله‌ ورزشهایی است که علاوه بر تاثیرات مثبت جسمانی بر تقویت تمرکز نیز موثر می باشد.

دکتر عباس دقاق‌زاده متخصص طب فیزیکی و توانبشخی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص ورزش پیلاتس عنوان کرد: این نوع ورزش در سال 1920 توسط ژوزف پیلاتس و با نام کنترولوژی (علم کنترل بر بدن) پایه گذاری و مطرح شد و پس از سالها با پیشرفت علم مردم به اهمیت این ورزش پی بردند.

وی در خصوص مشخصات پیلاتس گفت: این نوع ورزش متشکل از نرمشهایی برای تمرکز ذهن و انعطاف بیشتر مفاصل و اندام‌ها بدون حجیم کردن عضلات می‌باشد. انجام این نرمش‌ها موجب آمادگی و انعطاف پذیری بدن و برقراری نوعی ارتباط و هارمونی بین مغز و اندام‌ها می‌شود که در همه‌ی سنین قابل انجام است.از دیگر فواید این ورزش می‌توان به تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش درد در ناحیه‌ی کمر ، کاهش وزن و چربی بدن، افزایش قابلیت تحرک مفاصل، حجم ریه و قدرت تنفس و تقویت سیستم قلبی و عروقی و همچنین کاهش احتمال آسیب در جراحات اشاره کرد. علاوه براین انجام پیلاتس در کاهش افسردگی، عصبانیت و استرس و خواب بهتر و ثبات گردش خون تاثیر فراوانی دارد.

 

دقاق زاده با بیان اینکه پیلاتس در همه‌ی سنین قابل انجام است گفت: این ورزش به دلیل اینکه ضربه‌ای نبوده و پرش کمتری دارد،‌آسیب عضلات را به حداقل رسانده و بلعکس انعطاف پذیری مفاصل و اندا‌م‌ها را افزایش می‌دهد و همه افراد در هر سنی و با هر جنسیتی بسته به وضعیت جسمانی خود می‌توانند این نرمش‌ها را انجام دهند. 

وی ضمن ابراز نگرانی از‌ آموزش این رشته در مراکز بدون مجوز هشدار داد: افرادی که به این ورزش علاقمند هستند توجه داشته باشند، که به باشگاه‌های ورزشی و مراکز معتبر که دارای مجوز در این رشته هستند، مراجعه کرده و از تخصص مربیان این حوزه مطمئن شوند و قبل از شروع این تمرینات برای جلوگیری از آسیب‌های عضلانی در ناحیه زانو و کمر از وضعیت جسمانی خود اطمینان حاصل نمایند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید