پیوند همزمان 2 دست به یک بیمار معلول + تصاویر

0

زندگی سخت فرد معلول انگلیسی پزشکان را بر آن داشت تا با پیدا شدن اولین اهدا کننده عضو ، زندگی را به دستهای این مرد بازگردانند.

این عمل جراحی در مرکز Leeds General Infirmary انجام شد و پس این عمل جراحی بیمار 57 ساله به نام  Chris King می تواند حرکات بسیار ابتدایی با انگشتان دست خود انجام دهد.

پیوند همزمان 2 دست به یک بیمار معلول + تصاویر

این بیمار حدود سه سال پیش در حادثه ای، چهار انگشت هر 2 دست خود را از دست داد و از آن زمان زندگی سختی را سپری می کرد.

برای انجام پیوند دست لازم است تا اهدا کننده عضو که معمولاً فرد دچار مرگ مغزی است از نظر رنگ پوست، سایز عضو پیوندی، گروه خونی و سایر موارد ضروری در پیوند، با شخص گیرنده مطابقت داشته باشد.

هویت فرد اهدا کننده دستها به آقای کینگ بنا به خواسته اطرافیان بیمار ناشناس مانده و تیم پزشکی به رهبری دکتر simon kay  با استفاده از ورق های فلز تیتانیوم و انواع پیچ ها استخوان های فرد گیرنده و دهنده عضو را به همدیگر متصل کرده و سپس تاندون ها، عضلات و رگ های خونی  به هم وصل شدند.

پیوند همزمان 2 دست به یک بیمار معلول + تصاویر

پس از جراحی و با انجام مراقبت‌های دقیق و طی کردن جلسات منظم فیزیوتراپی آقای کینگ می تواند تا حد زیادی عملکرد سابق حرکتی دستهای خود را داشته باشد.

گفتنی است؛ عمل جراحی پیوند دست به دلیل کوچک بودن موضع جراحی و وجود استخوان های فراوان جزو یکی از سخت ترین اعمال جراحی در جهان بوده و براساس آمارها تا کنون در جهان تنها 80 پیوند دست انجام شده است.

پیوند همزمان 2 دست به یک بیمار معلول + تصاویر

منبع:Dailymail

لینک مطلب

پاسخ دهید