پیکر «هادی مشکات» به سمت قطعه هنرمندان بدرقه شد

0

به نقل از گیگر:

به گزارش سینماپرس، مراسم تشییع پیکر هادی مشکات تهیه کننده پیشکسوت سینمای ایران دقایقی پیش با حضور جمعی از تهیه‌کنندگان و کارگردان و هنرمندان سینمای ایران از جمله منوچهر شاهسواری، امیرحسین شریفی، عبدالله علیخانی، سعید چاری، مرتضی شایسته، فرشته طائرپور، حبیب اسماعیلی، مهدی مسعودشاهی، محمد آزادی، سید محمد چناری، محمد اصغر بانکی و … از مقابل ساختمان خانه سینمای ۲، بدرقه شد.

در این مراسم که با حضور خانواده مرحوم هادی مشکات، برگزار شده بود لاله مشکات، دختر این خانواده سخنرانی کرد و گفت: پدر آرام بخواب که دوستان صمیمی و ‌آدم‌هایی که قلب پاکی دارند اینجا هستند. انسان‌هایی که اسم تو را بزرگ و بزرگ‌تر خواهند کرد.

وی افزود: ای پدر من همیشه به تو افتخار می‌کنم و خوشحالم که سرمایه‌هایت را به پای کسانی گذاشته‌ای که به خوبی از آن نگهداری کند و من نیز کوله‌بار سرمایه‌های خود را که تو برای من به ارمغان گذاشته‌ای به یادگار می‌گذارم.

غلامرضا موسوی رئیس انجمن تهیه کنندگان سینمای ایران ضمن عرض تسلیت به خانواده و دوستان هادی مشکات، او را انسانی صریح‌النفس و شخصیتی محترم خواند و گفت: مشکات تمام زندگی خود را برای سینمای ایران گذاشت و در این راه نیز به دیار باقی رسید.

وی افزود: فیلم‌هایی از جمله میرزا کوچک‌خان، ترن، مرز تنها با سرمایه‌گذاری‌های شخصی مشکات بود که توانست آثار خوبی را از خود در سینمای ایران به یادگار بگذارد. صحبت کردن درباره این بزرگ مرد کار بسیار سختی است.
مهدی مسعودشاهی نیز در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: سال‌های بسیار زیادی در کنار هادی مشکات بودم و اگر تنها یک فرد دلسوز برای سینمای ایران سرمایه‌های خود را گذاشته بود، تنها هادی مشکات بود.

وی با بیان اینکه هادی مشکات با آثار سینمایی که تولید کرد باعث ارتقاء سینمای ایران شد افزود: ایشان با تمام سرمایه و وجود خود ایثارگری کرده و همه هستی خود را برای ارتقاء سینمای کشور هزینه کرد.

هادی مشکات تهیه کننده قدیمی و پیشکسوت سینمای ایران بود که روز جمعه به دلیل مشکلات کلیوی و تنفسی در بیمارستان لبافی‌نژاد و به دلیل ایست قلبی درگذشت.

وی آثاری چون سردار جنگل‌، گرکس‌ها می‌میرند، مرز، ترن، صداست که می‌ماند، ۵۷۶ روز انتظار، پشت دیوار باقی و دهه شصتی‌ها را تولید کرده بود و آخرین فعالیت هادی مشکات در تولید فیلم فیلسوف‌های احمق به کارگردانی سعید چاری بوده است.

در انتهای این مراسم، پیکر مرحوم هادی مشکات بر دستان جمعی از اهالی سینما و در غیاب مسئولان عرصه سینمایی به سمت قطعه هنرمندان بدرقه شد.

مراسم ختم سومین روز درگذشت هادی مشکات روز سه‌شنبه از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ در مسجد الجواد میدان هفت تیر برگزار می‌شود.

پاسخ دهید