چالش نهنگ آبی و خودکشی دو دختر اصفهانی

0

چالش نهنگ آبی و خودکشی دو دختر اصفهانی

دو دختر دانش آموزی اصفهانی روز یکشنبه بر روی یکی از پل های روگذر اقدام به خودکشی کردند و خودشان را از بالای پل به پایین پرت کردند. در این حادثه یکی از این دختران که 15 ساله بود فوت کرد و دختر دیگر مجروح و به بیمارستان منتقل شد. مهدی معصوم بیگی، فرمانده انتظامی استان اصفهان اینگونه توضیح داد:

 اين دو نوجوان قبل از پرت كردن خود توسط یک دستگاه ضبط صوت، با خانواده خود خداحافظی كرده و علت اين كار را انجام بازی آنلاين نهنگ آبی در فضای مجازی اعلام كرده اند.

کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص وضعیت دختر مجروح گفته است که سطح هوشیاری او با وجود شکستگی های متعدد و آسیب هایی که به اندام های او وارد شده است، بالاتر رفته است. آذری جهرمی، وزیر ارتباطات پیرو این حادثه ناگوار در صفحه شخصی اش در اینستاگرام، اظهار تأسف و ناراحتی کرده است. او گفت:

خبر خودکشی دو دختر نوجوان به دلیل پیروی از رفتارهای شیطان گونه در فضای مجازی برای شنوندگان ناراحت کننده و بهت آور بود. بنده نیز از شنیدن خبر متاثر شدم.بایستی بپذیریم که در کنار منافع بسیار، آفات جدی هم در فضای مجازی وجود دارد. به عنوان یک پدر، فرزندانم را به عضویت در شبکه‌های اجتماعی تشویق نکرده‌ام و آنها نیز تاکنون عضویتی نداشته‌اند و همچنان با حضور یک بزرگتر از فضای مجازی بهره می‌گیرند. به عنوان حاکمیت باید مروج ابزارهای نظارت والدین بر استفاده فرزندان از فضای مجازی و همچنین ترویج کننده نحوه صحیح استفاده کودکان و نوجوان از این فضا و کمک به تولید محتوا و سرویسهای متناسب با این سنین باشیم. این از اولین برنامه‌های وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم بود که بزودی اعلام خواهد شد. اتفاق تلخ امروز اگر منجر به تغییر شیوه‌های نادرست حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی نشود، متاسفانه مجددا قابل تکرار استما در قبال کودکان خود در فضای حقیقی و مجازی مسئولیم. مراقبت از آنها را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهیم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید