چالش کروش برای به زمین فرستادن جوان ترین تیم تاریخ

0

ورزش > فوتبال ملی – با غیب منتظری،حسینی، غفوری،حاج صفی،تیموریان،اللهی،حقیقی و آزمون، کارلوس کروش مجبور است تغییراتی در ترکیب تیم ملی ایجاد کند.

آریا صالحی – خبرگزاری خبرآنلاین؛کروش مجبور است در این مسابقه از بازیکنانی استفاده کند که کمتر به آنها میدان داده است. او ناچار است قلب خط دفاعی را جوان کند. ناچار است در هافبک دفاعی به جای تیموریان یک بازیکن جوان بگذارد. این ها گریز ناپذیر است و کروش باید برای بازی گوام کسانی را به زمین بفرستد که تجربه زیادی ندارند. با غیبت علیرضا حقیقی به احتمال فراوان کارلوس کروش به علیرضا بیرانوند میدان خواهد داد، بازیکنی که در دیدار گوام هم فیکس ایران بود. او به مراتب تجربه بیشتری از دروازه بان های دیگر دارد. در خط دفاعی، کروش هیچکدام از مهره های ثابتش را ندارد و ناگذیر است 4 بازیکن جدید به میدان بفرستد. البته رامین رضائیان تجربه بازی در دفاع راست را دارد و جای وریا را پر خواهد کرد.

میثم مجیدی به احتمال فراوان جای احسان حاج صفی بازی می کند و در قلب خط دفاع هم کروش به زوج کنعانی زادگان-پورقاز اعتماد می کند. این دو بازیکن در ملوان کنار هم بازی می کنند و هماهنگی زیادی دارند. تا پیش از اینکه غیبت آندو در بازی گوام قطعی شود، پورعلی گنجی همراه با کنعانی زادگان در خط دفاع قرار می گرفت اما با غیبت کاپیتان، کروش به احتمال فراوان مرتضی را در خط هافبک کنار امید ابراهیمی قرار می دهد. دیگر بازیکنان خط هافبک امیری(بال چپ)، دژاگه و علیرضا جهانبخش(بال راست) خواهند بود. البته درباره جهانبخش نباید قطعی سخن گفت و این مسئله بستگی به عملکردش مقابل ترکمنستان دارد. طارمی در آن مسابقه به دلیل محرومیت غایب است. در خط حمله هم به احتمال فراوان فرصت به رضا قوچان نژاد می رسد. البته انصاری فرد هم شانس زیادی برای حضور در بازی دارد و این به عملکرد هر یک از آنها در بازی ترکمنستان برمی گردد. آنچه درباره این ترکیب وجود دارد، جوان بودن آن است. کروش شاید فقط در یکی دو پست تغییر داشته باشد ولی به احتمال زیاد ترکیب همین است. در این حالت کروش جوان ترین تیم تاریخ فوتبال ایران را مقابل گوام به زمین می فرستد. مجموعا سن 11 بازیکن(ملاک فیکس بودن جهانبخش و قوچان نژاد است) 282 است که اگر تقسیم بر 11 شود شما با میانگین سنی 25 سال روبرو می شوید. قطعا کروش جوان ترین تیم تاریخ ایران را مقابل گوام بازی می دهد، تیمی که قرار است آینده فوتبال ایران را بسازد. 

یک احتمال در ترکیب تیم ملی 

در ترکیب تیم ملی ایران برای بازی با گوام یک
احتمال هم وجود دارد.ممکن است در دفاع وسط مرتضی پورعلی گنجی و کنعانی زادگان به
میدان بروند.اگر این اتفاق بیفتد احتمالا کمال کامیابی نیا در کنار امید ابراهیمی
بازی می کند.البته نکته بازی کردن کنعانی زادگان و بوقاز در کنار هم این است که
آنها دو سال است در لیگ برتر در کنار هم بازی می کنند اما ریسک بزرگش این است که
تا به حال سابقه بازی ملی نداشته اند و بازی دادن به پورعلی گنجی که مدافع با
تجربه ای است می تواند ضریب اطمینان خط دفاعی را بالا ببرد.در خط هافبک دفاعی هم بازی کردن کمال کامیابی
نیا که تجربه بازی در تیم امید را دارد می تواند موثر باشد.

 

ترکیب احتمالی برای بازی گوام: علیرضا بیرانوند(22سال)،میثم مجیدی(29سال)،عزت الله پورغاز(28سال )،کنعانی زادگان(21سال)، رامین رضائیان(25سال)،امید ابراهیمی(28)؛مرتضی پورعلی گنجی(23)؛وحید امیری(27سال )؛اشکاندژاگه(29سال )؛علیرضا جهانبخش(22سال)،قوچان نژاد (28سال).

 

251 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید