چانگان CS 75 و EADO XT توسط سایپا وارد ایران خواهد شد

0

پس از عرضه دو خودروی چانگان CS35 و EADO به نظر می‌رسد که سایپا قصد دارد تا همکاری خودش را با این خودروساز چینی توسعه دهد و به همین خاطر دو ماشین چانگان CS75 و EADO XT در نمایشگاه خودروی مشهد و کسب نظر مخاطبان به نمایش گذاشته شده بود.

در نگاه اول، به‌خوبی پیشرفت طراحی در این دو محصول جدید چانگان مشهود است، به‌نحوی که مدل CS75 از نظر ظاهر و ابعاد نسبت به مدل قبلی حاضر در ایران یعنی CS35 بسیار شکیل‌تر بوده و در جلو، رگه‌هایی از طراحی محصولاتی چون رنجرور هم در آن دیده می‌شود.

CS75-2

این کراس اور چینی، مجهز به یک موتور توربو شارژ با طرفیت ۱۷۹۸ سی‌سی است که توانایی تولید ۱۷۶.۸ اسب بخار قدرت را داشته و این خودروی ۱۶۶۵ کیلوگرمی می‌تواند تا ماکسیمم سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. مصرف ترکیبی چانگان CS75 در حدود ۸.۸ لیتر عنوان شده و مجهز به یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته، ساخت کمپانی مشهور آیسین ژاپن است.

CS75-3

قیمت چانگان CS75 طبق اعلام سایپا در حدود ۸۵ میلیون تومان خواهد بود که با توجه به بهای سایر رقبا و امکانات این خودرو، می‌توان آن را دارای شانس زیادی برای رقابت در بین کراس اوورهای شهری دانست.

CS75-4

در سوی دیگر خودروی قرمز رنگی به نام EADO XT خودنمایی می‌کرد که یک نمونه لیفت بک بوده و از نظر ظاهر نسبت به EADO سدان پیشرفت زیادی در ظاهرش دیده می‌شود.

EADO-XT-4

نکته اصلی در ارتباط با این خودرو نه ظاهرش، بلکه موتور آن است که یک نمونه برقی با استفاده از فناوری PMSM است که توانایی تولید ۱۲۲ اسب بخار یا ۹۰ کیلو وات را دارد و ماکسیمم سرعت آن فقط به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

EADO-XT-3

طبق اعلام سایپا، قیمت تقریبی این خودرو ۶۰ میلیون تومان است که البته به‌نظر می‌رسد بهای اعلام شده برای محصول بنزینی باشد و خودروی برقی بایستی قیمت بالاتری داشته باشد، مگر اینکه سایپا به‌دنبال یک سنت شکنی در بازار خودروی کشورمان باشد و خریداران را به سمت خودروهای برقی هدایت نماید؛ امری که با توجه به سبقه شرکت‌های داخلی که رقیب چندانی برای کسب سود خودشان در بازار نمی‌بینند، نقریبا محال است!

EADO-XT-2 EADO-XT-1

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید