چراغهای روی مودم ADSL چه کاربردی دارند و هر کدام نشانگر چه چیزی هستند ؟

0

چراغهای روی مودم ADSL چه کاربردی دارند
چراغهای روی مودم ADSL چه کاربردی دارند

چراغهای روی مودم ADSL چه کاربردی دارند و هر کدام نشانگر چه چیزی هستند ؟

مقدمه:دوستان عزیز و محترم چراغهای روی مودم ADSL چه کاربردی دارند و هر کدام نشانگر چه چیزی هستند ؟ تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است ؟ به غیر از چراغ چشمک زن که مربوط به اینترنت است آیا میدانید ۴ علامت باقیمانده هر کدام چه کاربردی دارند ؟(تعداد چراغها در مودم های مختلف متغیر است ولی کاربردی ترین آنها ۵ چراغ می باشد) به عنوان مثال چراغ PPP(چراغ دارای علامت کره ی زمین): چراغ دارای علامت کره زمین نشان دهنده ی وضعیت کانکت بودن مودم به اینترنت بوده و در صورتی که مودم شما به اینترنت کانکت باشد این چراغ روشن و به صورت چشمک زن می باشد. در صورت کانکت نبودن مودم، این چراغ قرمز بوده و پس از انجام تنظیمات لازم در کنسول مودم؛ سبز و چشمک زن خواهد شد.
نکته حائز اهمیت این است که در صورتیکه چراغ دارای علامت سوکت تلفن (چراغ DSL) بر روی مودم به هر دلیلی روشن و ثابت نشود، امکان روشن شدن چراغ  PPPو کانکت شدن مودم وجود نخواهد داشت.

۱٫چراغ Power : روشن و ثابت بودن چراغ Power به معنای اتصال صحیح مودم به برق می باشد.

۲٫چراغ Ethernet: روشن بودن چراغ دارای علامت کامپیوتر، به معنای اتصال سیستم به مودم از طریق کابل LAN یا شبکه می باشد.
لازم به توضیح است که برقراری ارتباط سیستم تا مودم از طریق کابل LAN نیازمند نصب صحیح درایورکارت شبکه بر روی سیستم مورد نظر می باشد.

۳٫چراغ USB : روشن بودن چراغ دارای علامت  USBبه معنای اتصال مودم به سیستم از طریق کابل  USBبوده و شرط استفاده از این کابل، نصب صحیح درایور  USBمودم بر روی سیستم مورد نظر می باشد.

۴٫چراغ ADSL: در صورتیکه چراغ دارای علامت سوکت تلفن برروی مودم روشن و ثابت باشد، می توان نتیجه گرفت که  اتصال مودم تا تجهیزات سرویس اینترنت از طریق خط تلفن به درستی برقرار شده است.
شرط روشن شدن این چراغ، اتصال صحیح کابل تلفن مربوط به شماره تلفن خط رانژه به مودم می باشد.

نتیجه گیری:کاربران گرامی و عزیز به پایان مطلب آموزشی چراغهای روی مودم ADSL چه کاربردی دارند و هر کدام نشانگر چه چیزی هستند رسیدیم در این مطلب به صورت تک به تک هر کدوم از این علائم بر روی مودم رو خدمت شما عزیزان توضیح دادم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید