چرا خانم های خانه دار بیشتر در معرض چاقی قرار دارند؟

0

یک متخصص تغذیه گفت : توجه نداشتن به برنامه غذایی منظم و سالم و فعالیت کم بدنی باعث ایجاد چاقی در خانم ها می شود.

وی با تاکید بر اینکه بعضی از مردها همسرشان را مجبور به استفاده از حجم غذایی متناسب با متابولیسم بدن خود می کنند، تصریح کرد: فعالیت بدنی آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است، اما بانوان به خصوص خانم های خانه دار  فعالیت بدنی کم و دسترسی بیشتری به مواد غذایی دارند، در نتیجه  در طول روز میزان کالری دریافتی خانم ها از آقایان معمولا بیشتر است،  به همین دلیل خانم ها در طول روز باید وعده غذایی اصلی را کمتر مصرف کنند. این مسئله ای هست که آقایان بیشتر باید به آن توجه کنند.

جبلی بیان کرد: خیلی از خانم ها پس از ازدواج نظم  و داشتن برنامه غذایی سالم را در طول روز فراموش می کنند، زوجین باید به نظم غذایی خود پایبند باشند، زیرا توجه نداشتن به این مسئله باعث بروز چاقی و یا حتی مشکلات گوارشی می شود.

این متخصص تغذیه ابراز داشت: دانش و آگاهی مادر خانواده می تواند، باعث شود که کل اعضای خانواده از رژیم غذای سالم بهره مند شوند. مسلما اگر در خانه پخت غذا به شیوه سالم انجام شود، بسیاری از بیماری های ناشی از کبد چرب و کلسترول بالا کاهش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه زوجین باید زمان هایی را برای انجام فعالیت ورزشی مشترک در نظر بگیرند افزود: انجام برنامه ریزی برای فعالیت های بدنی به خصوص در روزهای تعطیل مانند کوه رفتن و پیاده روی می تواند در کاهش وزن و پیشگیری از بروز چاقی تاثیر چشمگیری داشته باشد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید