چرا عربستان به همه حجاج دستبند می‌زند؟+عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از العالم، یک مقام مسئول در وزارت حج عربستان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال میزبان یک میلیون و چهارصد هزار حاجی باشیم که به منظور پیشبرد بهتر امور و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به ضیوف الرحمان، از دستبندهای هوشمند استفاده خواهند کرد.

عبدالله مرغلانی، کفیل وزارت حج و عمره و مدیرکل شعبه وزارت در استان جده مدعی شد: موضوع دستبندهای هوشمند در راستای سامانه و برنامه های فرآیند الکترونیکی ویژه فعالیت ها و خدمات حج انجام می گیرد که در آن بسیاری از طرف ها و وزارت خانه ها مشارکت دارند.

مرغلانی پیش بینی کرد که شمار حجاج سال جاری به مرز یک میلیون و چهارصد هزار حاجی برسد و تاکید کرد که آنها بدون داشتن “شرایط لازم” نمی توانند وارد عربستان شوند.

وی توضیح داد: دستبندهای هوشمند در بردارنده اطلاعات لازم و ضروری در مورد حجاج، مانند نام و تابعیت و وضعیت عمومی و جسمی آنهاست که به فرآیند هدایت حجاج و شناسایی و پی بردن به هویت آنها، تسهیل در خدمات رسانی و تعیین محل سکونت آنان و در نتیجه حفظ سلامت حجاج کمک می کند.

این در حالی است که ابهام در عملکرد این دستبندها، نگرانی هایی را در نزد حجاج و مقامات حج کشورهای اسلامی پدید آورده است. به ویژه آن که در ماه های اخیر، اخباری مبنی بر آلوده کردن عمدی آب و خاک اماکن مقدسه عربستان برای انتشار ویروس های مختلف در میان حجاج کشورهای اسلامی منتشر شده و نگرانی ها را دامن زده است.

چرا عربستان به همه حجاج دستبند می‌زند؟+عکس

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید