چرا “عربستان و قطر” آوارگان سوری را نمی پذیرند؟

0

خبرگزاری میزان – یک مقام ارشد آمریکایی تاکید کرد که کشورهای ثروتمند خلیج فارس مثل عربستان سعودی و قطر و همین طور کشورهای نوظهور موسوم به بریکس باید برای کمک به آوارگان سوری اقدامات بیشتری انجام دهند.

چرا به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “آن ریچارد” دستیار وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: من علاقه دارم تا کمک های بیشتری را از کشورهای خلیح فارس که در منطقه خاورمیانه هستند و نسبت به اردن و لبنان، ثروتمندتر هستند، مشاهده کنم.
 
وی در ادامه افزود: ما علاقه داریم تا اقدامات بیشتری را از سوی کشورهای بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی، ببینیم. اینها کشورهای ثروتمندی هستند که مراقب منطقه هستند و می توانند و باید اقدامات بیشتری را برای کمک به اوضاع انسانی انجام دهند.
 
از آغاز بحران سوریه در سال 2011 میلادی تاکنون تعداد زیادی آواره شده اند و اکثر این آوارگان و مهاجران به سوی کشورهای همسایه به خصوص ترکیه و اردن و لبنان سرازیر شده اند. صدها هزار مهاجر و آواره نیز وارد اروپا شده اند.
 
ریچارد گفت: برخی کشورهای خلیج فارس مثل کویت و امارات متحده عربی تاکنون مشارکت زیادی درحل و فصل بحران آوارگان داشته اند و سایر کشورها مثل عربستان سعودی و قطر می توانند اقدامات بیشتری انجام دهند.
 
هیچ یک از شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس کنوانسیون آوارگان سازمان ملل را امضا نکرده اند. این کنوانسیون با هدف اداره قوانین بین المللی در خصوص مهاجرت پس از جنگ جهانی دوم از سوی سازمان ملل ارائه شده است.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید