چرا مایکروسافت آمار فروش اکس‌باکس وان را به اشتراک نمی‌گذارد

0

گیگر :

حال، فیل اسپنسر لب به سخن گشوده تا بگوید که تعداد کاربران فعال هر ماه اطلاعاتی ارزشمند به شمار آمده و می‌تواند وضعیت اکوسیستم اکس‌باکس را حتی شاید بهتر از آمار فروش کنسول مشخص نماید. او در جریان جلسه‌ای خبری با سایت گیم اسپات گفت که مردم از او سوال می‌کنند که آیا تصمیم مایکروسافت برای اعلام نکردن آمار فروش کنسول به علت آن است که این کمپانی نمی‌خواهد مقایسه‌ای بین فروش اکس‌باکس وان و کنسول موفق پلی‌استیشن 4 انجام شود؟

اسپنسر نیز گفت:«جواب خیر است.»


کاربران ماهانه فعال نشان دهنده تعداد افرادی است که در 30 روز اخیر وارد اکانت اکس‌باکس لایو خود شده‌اند و این رقم نه تنها کاربران اکس‌باکس وان را شامل می‌شود، بلکه کاربران کامپیوتر و اکس‌باکس 360 نیز در این آمار قرار می‌گیرند. مایکروسافت نیز در 3 ماه آخر سال گذشته، 48 میلیون کاربر فعال در ماه داشته است.


اسپنسر در ادامه صحبت‌هایش گفت که مایکروسافت با اعلام نکردن آمار فروش کنسول، تلاش ندارد تا چیزی را مخفی کند. در واقع، به عقیده او منتشر کردن آمار مربوط به شبکه اکس‌باکس لایو ریسک و خطری بیشتری دارد چرا که این ارقام ممکن است در ماه‌های مختلف دچار افت شده، در حالی که عرضه و فروش کنسول تنها افزایش می یابد.


او در این باره گفت:«اگر من کنسولی را دو سال پیش به کسی فروخته باشم و الان این کنسول در کمد در حال خاک خوردن باشد، این موضوع برای گیمر خوشایند نیست، برای سازندگان نیز جالب نیست و اگر بخواهم روراست باشم چنین وضعیتی برای مایکروسافت نیز خوب نخواهد بود. نکته خوب برای ما، به عنوان کسانی که کنسول‌ها را می‌فروشیم، این است که آمار فروش کنسول همیشه بیشتر می‌شود اما این موضوع بازتاب درستی از وضعیت واقعی اکوسیستم ما نمی‌دهد. ما بر روی تعداد کاربران آنلاین هر ماه تمرکز می‌کنیم چرا که می‌دانیم آن‌ها گیمر‌هایی هستند که برای استفاده از بازی‌های ما، کنسول اکس‌باکس وان و سرویس مایکروسافت تصمیم آگاهانه می‌گیرند. ما می‌خواهیم موفقیت خود را بر مبنای آن که این مشتریان تا چه میزان راضی هستند، بسنجیم. ما باید آن‌ها را خوشحال و راضی نگه داریم.»


اسپنسر در آخر اضافه کرد که مشکلات ایکس‌باکس لایو و عدم انتشار بازی‌های بزرگ در برخی زمان‌ها می‌تواند تاثیر منفی روی کاربران فعال ماهانه این شبکه بگذارد.

cover

پاسخ دهید