چرا همبرگرهای گوگل اشتباهند؟!

0

چرا همبرگرهای گوگل اشتباهند؟!

با دیدن تیتر این پست احتمالا به این سوال فکر خواهید کرد که گوگل چه زمانی دست به تولید همبرگر زده که حالا اشتباهی در آن رخ داده باشد؟ آیا همبرگر اسم رمز یک پروژه تحقیقاتی است؟ آیا همبرگر اسم نسخه بعدی اندروید یا ورژن جدیدی از گوگل گلس است که در مرحله آزمایشی به سر می برد؟ اما پاسخ همه این پرسش ها منفیست. همبرگر همبرگر است و ظاهرا گوگل نمی داند همبرگر چطور درست می شود!

ماجرا از یک پست در توییتر توسط کاربری به نام baekdal@ آغاز شد. او در توییت خود نوشته بود :

“فکر کنم باید درباره اینکه چرا تو اموجی همبرگر گوگل، پنیر زیر گوشت قرار گرفته ولی تو اموجی همبرگر اپل پنیر بالای گوشته صحبت کنیم”

همین نکته باعث شد توجه بسیاری از کاربران و از جمله وب سایت Verge به این قضیه جلب شود. با نگاه کردن به اموجی همبرگر در گوشی های گوگلی به وضوح مشاهده می کنید که ترتیب قرار گرفتن مواد به صورت “نان-کاهو-گوجه-گوشت-پنیر-نان” است اما در اموجی همبرگر در گوشی های اپل این ترتیب به صورت “نان-گوجه-پنیر-گوشت-همبرگر-کاهو-نان” می باشد! اگر به همبرگر علاقه داشته باشید (واقعا کسی هست که به همبرگر علاقمند نباشد؟) می دانید اصولا پنیر باید روی گوشت قرار بگیرد تا اصطلاحا “آب” شده و طعم آن با گوشت ترکیب شود. اما گوگل با این کار خود به وضوح نشان داده هیچ ایده ای از احتمالا محبوب ترین ساندویچ جهان ندارد! واکنش کاربران در توییتر به این پست بسیار جالب به حدی بود که ساندر پیچای مدیر عامل گوگل را هم به واکنش وادار کرد. او در توییتی در همین رابطه گفت:

“اگه دوستان به نتیجه برسن که ترتیب درست چیدن همبرگر چطوریه دوشنبه همه کارها رو میزاریم کنار و این داستان رو حل میکنیم!”

اما نکته جالب تر درباره اموجی همبرگر، شکل های مختلف آن در گوشی هاست. ظاهرا هر شرکتی که دستی در طراحی رابط کاربری داشته شکل خاصی از همبرگر را طراحی کرده است. مثلا اچ تی سی برای کاربرانش “دوبل برگر بدون گوجه” آماده کرده و ال جی هم “گوجه را از منوی همبرگری خود حذف کرده است که می توانید آنها در ادامه مشاهده کنید. به نظر شما ترتیب درست چیدن ساندویچ همبرگر چگونه است؟!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید