چرا هند رزمگاه آینده «تجارت الکترونیک» است؟

0

گیگر :

فیس بوک همچنان برنامه Free Basics ویژه هند را دنبال می‌کند‌. گوگل نیز تلاش می کند مقامات محلی را برای کسب اجازه پرواز بالنهای اینترنتی خود در حریم هوایی هند متقاعد کند.

و مهمتر از همه، شرکت آمازون همچنان در تلاش برای تسخیر بازار خرده‌فروشی «یک تریلیون دلاری» آنلاین این کشور است.

مریل لینچ تحلیل‌گر بانک مرکزی امریکا در پیش بینی‌های سال جدید خود می‌نویسد: «در سال ۲۰۱۶ هند (میدان نبرد تجارت الکترونیک آینده) خواهد بود.»

بانک آمریکا در پیش‌بینی خود می‌آورد که: اگرچه آمازون علاقه خود به بازار هند را در سال ۲۰۱۵ آشکار کرد (این شرکت در چند پروژه شرکت داشت و در گزارش درآمد سالیانه خود هم به آن اشاره کرد)، اما ۲۰۱۶ سال سرمایه‌گذاری اصلی آمازون در هند خواهد بود.

در حال حاضر سه بازیگر بزرگ در تجارت الکترونیک هند حضور دارند: Flipkart، Snapdeal، و شرکتهای تابعه آمازون.

روی هم رفته، این سه شرکت تقریباً حدود هفت میلیون دلار در هند سرمایه گذاری داشته‌اند، که تقریبا به اندازه حجم کل تجارت الکترونیک ناخالص این کشور در سال ۲۰۱۵ است.

این تلاش و رقابت بیش از همه برای به دست آوردن سهمی از بازار تجارت الکترونیک این کشور در آینده است، و شاید چندان جایگاه فعلی آن مد نظر نباشد.

در حال حاضر، تنها ۲۰ درصد از جمعیت جوان هند آنلاین هستند. و عمده خریدها به صورت حضوری از فروشگاه‌های نزدیک صورت می‌گیرد. اما با گسترش دسترسی به اینترنت بیسیم و گوشیهای هوشمند، بانک مرکزی آمریکا انتظار دارد بازار خرید آنلاین هند تا سال ۲۰۲۵ به ۲۲۰ میلیارد دلار برسد.

با وجود اینکه ۲۰۱۶ با عنوان سال سرمایه گذاریهای بزرگ شناخته شده، سودآوری شرکتها یک هدف و برنامه‌ریزی بلند مدت خواهد بود.

cover

پاسخ دهید