چرا گوشی‌های گوگل پیکسل در برابر آب مقاوم نیستند؟!

0

همین چند سال پیش بود که کاربران اهمیت ضد آب بودن به عنوان یک ویژگی اسمارت‌فون‌ها را مورد پرسش قرار می‌دادند. کاربران از زمان فراگیر شدن موبایل، آن را کنار آب نمی‌بردند و دلیل آن نیز واضح است. در سال ۲۰۱۴ سامسونگ تصمیم گرفت که گلکسی S5 را با خاصیت ضد آب معرفی کند. کاربران دیدند که این خاصیت تاثیری در زیبایی و عملکرد گوشی ندارد و این باعث شد که روندی که سونی با اکسپریا Z آغاز کرده بود، محبوب شود. مقاومت در برابر آب چنان محبوب شد که حتی اپل در آیفون ۷ از آن استفاده کرد. اما چرا گوگل در گوشی‌های پیکسل از این ویژگی استفاده نمی‌کند؟

گوشی‌های پیکسل به چند دلیل جذاب هستند. آنها قویترین چیپست موجود را دارند، از قابلیت‌های واقعیت مجازی Daydream بهره می‌برند و بدنه جذاب و پریمیوم آنها به گونه‌ای طراحی شده که در دست نگه داشتن‌شان، لذت‌بخش می‌شود. نکته دیگر اینکه روت کردن آنها بسیار دشوار است، اما نمی‌توان گفت که آیا این ویژگی خوب است یا نه. دوربین گوشی‌های پیکسل بهترین دوربین موجود بر روی اسمارت‌فون‌هاست. هر دو گوشی به اندروید ۷.۱ نوقا مجهز هستند، در حالیکه هنوز بسیاری از گوشی‌ها برای دریافت آپدیت اندروید ۷ در صف انتظار هستند. تا اینجا همه چیز خوب است و این نبود چنین ویژگی را کمی گیج‌کننده می‌کند. گوگل هیچ دلیلی برای اینکار عنوان نمی‌کند. حتی برخی معتقدند که در حال حاضر این خاصیت باید در گوشی‌های با قیمت بالا وجود داشته باشد.

تنها می‌تواند یک دلیل برای آن حدس زد و آن این است که گوگل فکر می‌کند که نیازی به چنین خاصیتی نیست،‌ چون در عمل شاید کسی هیچوقت گوشی خود را درون آب نیندازد. به عنوان مثال، اکسپریا Z5 Premium نیز ضد آب است، اما سونی اکیدا توصیه می‌کند که نزدیک بودن آن گوشی به آب ایده بسیاری بدی است. بعلاوه، خاصیت ضد آب یک گوشی با کوچکترین خراشی بر روی بدنه، بی‌اثر می‌شود. پس در نتیجه کمک چندان خاصی به کاربر نمی‌کند. البته بهتر بود که گوگل این دو گوشی را در برابر آب مقاوم می‌کرد، چون وقتی که یک خاصیت و ویژگی همه‌گیر شود،‌ حتی اگر چندان ضروری هم نباشد، اکثر کاربران نبود آن را به عنوان نقطه ضعف در نظر می‌گیرند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید