چرخی برای حرکت خرچنگی خودروها + عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فردا، یک مخترع کانادایی چرخ های منحصر به فردی را برای استفاده در خودروها ابداع کرده که حرکت یک وری و سر خوردن آنها را بر روی سطوح ممکن می کند، امری که به حل مشکل جای پارک هم کمک می کند.

با نصب این چرخ در زیر خودروها یک خودرو بدون نیاز به تکان دادن فرمان به سمت های مختلف کشیده می شود، به دور خود می چرخد و به چپ و راست سر می خورد. در واقع استفاده از این چرخ ها مانند آن است که خودرو را بر روی یک سطح یخ زده و لیز قرار دهیم و شاهد حرکت راحت و بدون دردسر آن به اشکال مختلف باشیم.

به دور این چرخ حلقه ای گرد کشیده شده که با چرخش بر روی دیواره های تایر جابجایی و حرکت درجای خودرو را به صورت افقی ممکن می کند. مخترع این چرخ می گوید با استفاده از آن شاهد حرکت خرچنگی خودروها خواهیم بود.

William Liddiard مخترع این تایر ویدئویی از نحوه استفاده از آن را نیز در یوتیوب ارسال کرده که نشان می دهد استفاده از آن چگونه حرکت نرم و روان و در جای خودروی بدون استفاده از فرمان و دنده ممکن می کند.

پیش از این نمونه ای از این چرخ در سال 2009 در توکیو به نمایش درآمده بود که البته تنها در دستگاه های تک چرخ قابل استفاده بود، اما نمونه جدید که ده برابر مقاوم تر است بر روی انواع خودروها قابل نصب است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید