چطور چگالی پیکسلی گوشی را خودمان محاسبه کنیم؟

0

چطور چگالی پیکسلی گوشی را خودمان محاسبه کنیم؟

در سال های اخیر و با بالا گرفتن تب استفاده از تلفن های هوشمند، مقایسه امکانات و ویژگی های آنها نیز به یکی از کارهای مرسوم و مورد علاقه بسیاری از کاربران تبدیل شده است. اگر شما هم از همین دسته کاربران باشید حتما با مقایسه فرکانس عملکرد پردازشگر و عدد مگاپیکسل و همچنین مقدار حافظه RAM آشنا هستید. یکی از مواردی که مقایسه آن اخیرا بین کاربران رواج زیادی پیدا کرده، مقایسه فاکتوری به نام چگالی پیکسلی است. دیگر همه کاربران می دانند که فقط بزرگتر بودن اندازه نمایشگر دلیل بر برتری آن نیست و یکی از عوامل به شدت تاثیر گذار در خرید و برتری یک گوشی هوشمند، چگالی پیکسلی نمایشگر آن است. اما معمولا این عدد را باید از روی اطلاعات گوشی دید و حفظ کرد. اگر دوست دارید بدانید چگالی پیکسلی را چطور محاسبه می کنند در ادامه با ما همراه باشید.

برای این کار تنها چیزی که نیاز دارید قدرت محاسبات ریاضی به صورت ذهنی و یا اگر حوصله اش را ندارید یک ماشین حساب ساده است که در همه گوشی ها وجود دارد. برای محاسبه چگالی پیکسلی به سه عدد نیاز داریم که عبارت اند از عرض، ارتفاع (طول) و اندازه قطر صفحه نمایش. بعد فقط باید این اعداد را در فرمول زیر قرار دهید تا به راحتی PPI یا چگالی پیکسلی نمایشگر محاسبه شود:

ppi

برای مثال مدل Y300 از هواوی را در نظر بگیرید. می دانیم که اندازه صفحه این گوشی 800*480 پیکسل است پس عدد عرض و ارتفاع را داریم. همچنین می دانیم که نمایشگر این گوشی 4 اینچی است. پس اندازه قطر آن را هم داریم. خیلی راحت این اعداد را در همان فرمول بالا قرار می دهیم و چگالی پیکسلی را 233 به دست می آوریم.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرسhttps://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید