چند روش ساده برای ساخت اسپیکر موبایل

0

1روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها یک اسپیکر بسازید، اما همه آن‌ها یک مفهوم اساسی یکسان را دنبال می‌کنند: می‌بایست اشیایی را که منحنی‌ شکل یا لوله‌ای هستند، پیدا کرده و گوشی خود را داخل آن‌ها قرار دهید. در این مطلب چند نمونه برای ساخت و یا عدم استفاده از این بلندگوهای دست‌ساز را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

لیوان‌

2این مورد احتمالا ساده‌ترین روش ایجاد بلندگوی دست‌ساز است. تنها چیزی که لازم دارید این است که گوشی خود را درون یک فنجان یا لیوان سرامیکی قرار دهید. با این کار صدای گوشی شما بلندتر شنیده خواهد شد. یک فنجان پلاستیکی و یا یک فنجان فوم‌ پلاستیکی صدا را آن طور که می‌بایست باشد، بالا نمی‌برد، اما صدای بم خیلی بهتری را ایجاد خواهد کرد. بهترین گزینه استفاده از فنجان ساخته‌ شده از جنس شیشه است.

کاسه‌

3کاسه به خوبی استفاده از فنجان برای شما کار می‌کند و به نظر نمی‌رسد که صدا را بیش از اندازه بد جلوه دهد. در این مورد نیز جنس شیشه‌ای کارآمدتر خواهد بود.

لوله مقوایی

4یک راه جایگزین برای رفع مشکلات قراردادن گوشی درون ظرف یا لیوان، این است که آن را درون لوله مقوایی قرار دهید. تنها کافی است، یک شیار را درون لوله برش داده و آن را توسط گوشی بپوشانید. این روش حجم صدا را افزایش می‌دهد، اما حرکت کردن لوله روی سطوح باعث می‌شود که صاف نگه داشتن آن سخت باشد.

ترکیب فنجان پلاستیکی و لوله مقوایی

5باید بگوییم که این روش بخوبی جواب می‌دهد. کافی است دو حفره را در طرفین دو فنجان پلاستیکی ایجاد نمایید، سپس آن دو را داخل یک لوله قرار دهید. در این حالت صدا عالی است و گوشی شما هم ایستاده قرار می‌گیرد. نکته‌ای وجود دارد که اکثرا آن را نادیده می‌گیرند: علاوه بر شکاف‌های ایجاد شده، سوراخی را در قسمت پایینی فنجان‌ها ایجاد کنید. کیفت صدا خیلی بهتر خواهد شد.

پاکت پستی خالی

6مانند روش استفاده از لوله مقوایی، این مورد نیز فقط به چند برش قیچی احتیاج دارد. می‌بایست انتهای یک پاکت پستی را برش داده و آن را به شکل گنبد تا بزنید و سپس گوشی را داخل آن قرار دهید. این روش صدا را کمی تقویت می‌کند، اما به اندازه کافی ارزش ساخت آن را ندارد.

قوطی نوشابه

7لوله‌های پلاستیکی و مقوایی تا این‌ جای کار خوب بودند، اما چرا لوله آلومینیمی را امتحان نکنیم؟ این روش هم خوب است و هم بد! لبه‌های تیز قوطی ممکن است به گوشی شما آسیب برساند و حتی دست شما را زخمی کند. در کل این روش چندان کارآمد نیست.

بطری ۲ لیتری نوشابه

8برش دادن قسمتی از یک بطری ۲ لیتری زحمت زیادی ندارد. این مورد بدترین راهی بود که امتحان کردیم. در این روش نه تنها صدا تقویت نمی‌شود، بلکه آن را هم قطع می‌کند. با کمی تغییر در این روش و برش‌دادن هردو سمت بطری، این روش هم به خوبی استفاده از لوله مقوایی کار خواهد کرد.

قوطی چیپس

9این روش بهترین ترفند با کمترین تلاش بود. تنها کافی است، شکافی را در بدنه قوطی ایجاد نمایید. صدا از بخش فلزی انتهای قوطی پخش خواهدشد و علاوه بر تقویت صدا، کیفیت آن را هم زیاد می‌کند.

جعبه

10این روش به نظر می‌رسد که راه‌حل خوبی باشد. مطابق دستورالعمل گفته‌ شده، انتهای جعبه مقوایی را برش دهید، دو سر انتهایی آن را گرفته و به هم وصل کنید، طوری که شکافی را برای گوشی شما ایجاد کند. نتیجه نهایی مانند ساخت یک بلندگوی مقوایی خواهد بود. استفاده از یک جعبه برای این روش خیلی خوب عمل نمی‌کند و تا کردن بیشتر برای منحنی‌تر شدنش کمکی به شما نخواهد کرد.

پی‌وی‌سی

11این احتمالا سخت‌ترین روش برای ساخت یک بلندگوی دست‌ساز است. این مورد اساسا مانند روش استفاده از لوله مقوایی عمل می‌کند، اما مجبور هستید تا از یک اره مویی به‌ جای قیچی استفاده کنید. ارزشش را دارد! کیفیت صدای خروجی بهتر از روش‌های قبلی خواهد بود. اگر دو فنجان را هم به طرفین آن اضافه نمایید، بهتر هم خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید