چهره مرگ

0

گیگر :۱. دسامبر سال ۱۹۳۷، ۵ زندانی جنگی چینی که در نزدیکی نانکن و پس از سقوط پایتخت چین، توسط سربازان ژاپنی اسیر شده بودند، زنده به گور شدند.


۲. دسامبر سال ۱۹۳۷، سربازان ژاپنی پس از تسخیر نانکن، پایتخت چین، با سرنیزه بدن زندانیان چینی را به عنوان تمرین کار با نیزه سوراخ می‌کردند.


۳. ژانویه ۱۹۷۱، قادر صدیقی، یکی از چریکی‌های هندی موکتی باهینی در جنگ شرق پاکستان برای دستیابی بنگلادش به استقلال، افرادی را که متهم به همکاری و جاسوسی برای پاکستان بودند، با سرنیزه تهدید می‌کند.


۴. اول مه ۱۹۱۵، سربازان در مراسم تدفین دسته جمعی قربانیان فاجعه لوسیتانیا در کوب، در شهرستان کرک شرکت کردند. کشتی کونارد در سواحل ایرلند توسط یک زیردریایی آلمانی غرق شد و ۱۱۹۸ نفر کشته شدند.


۵. حوالی سال ۱۹۱۶ و در جنگ جهانی اول، سربازان فرانسوی از تابوت به عنوان میز نهارخوری استفاده می‌کنند.


۶. سال ۱۹۷۱، سه خائن بر روی ریل‌های خط آهن در جیکارگاچی هند در جنگ‌های شرق پاکستان برای استقلال ایالت بنگلادش.


۷. سال ۱۹۷۱، در جنگ پاکستان و هند بر سر استقلال بنگلادش، جسد سه نفر به جرم جاسوسی بر روی ریل قطار قرار داده شده است.


۸. حدود سال ۱۹۲۵، عزاداران در حال حرکت با قایق به سمت کلیسا در رودخانه اسپری در آلمان.


۹. سال ۱۹۰۸، مراسم خاک‌سپاری ملکه تزو-هسی وارث شرکت cixi و همسر ژیانفنگ، آخرین امپراتور خاندان مانچو در چین.


۱۰. حدود سال ۱۹۲۵، یک گاری بخار در حال حمل تابوت آقای مک گیل از ریکمانسورث.


۱۱. ژوئن سال ۱۹۵۷، کولی‌ها در حال اجرای مراسم سوگواری پتولنگرو، فردی که نزدیک به صد سال عمر داشت.


۱۲. حدود سال ۱۹۳۰، بدن یک کشیش اهل کشور برمه‌ که در یک ارابه بزرگ مزین به شکل یک معبد کوچک، برای سوزاندن آماده شده است.


۱۳. سال ۱۹۱۷، تصویر جسد مردی از شورشیان را می‌بینید که در زمان انقلاب روسیه در یکی از خیابان‌ها به قتل رسیده است.


۱۴. ژانویه ۱۹۱۹، رهبر اسپارتاکیست‌ها، کارل لیبکنشت (۱۸۷۱ – ۱۹۱۹)، وکیل مدافع آلمانی و سیاستمدار، در یک سردخانه در برلین و پس از ترور شدن.


۱۵. سال ۱۹۴۴، عکسی که در میان لباس‌های یک سرباز آلمانی در فرانسه پیدا شده است. این سرباز شاهد اجرای حکم اعدام توسط هم‌رزمانش بود و تصویر این لحظه را ثبت کرد. هویت افراد و محل ثبت عکس مشخص نیست.


۱۶. ۲۸ دسامبر ۱۹۰۸، سربازان ایتالیایی در حال پیدا کردن اجساد افراد کشته شده در زلزله مسینا که در آن ۷۷۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.


۱۷. سال ۱۹۱۸، اجساد قربانیان شورش کمونیستی در دورپت آلمان در حال ناقص‌ا‌لعضو شدن.


۱۸. ۱۸ جون ۱۹۶۰، پلیس در حال جمع‌آوری دانش آموزان مجروح شده برای انتقال به بیمارستان از خارج از منطقه دایت ملی در توکیو. صدمات ناشی از شورشی بین دانشجویان و پلیس است که پس از اعتراض دانشجویان به تصویب پیمان امنیت بین ژاپن و ایالات متحده آمریکا صورت گرفت.


۱۹. سال ۱۹۵۰، دو سرباز کره شمالی بر اثر اصابت راکت‌های آمریکایی به سنگرشان در خط مقدم کره جنوبی کشته شدند.


۲۰. ۹ آوریل ۱۹۰۹، یک گاری در حال حمل تابوت مردگان زلزله مسینا.


۲۱. سال ۱۸۹۱، افسران شهرهای کوهستانی آگریل و سودرلند در اسکاتلند در پشت اجساد بدون سر دزدان دریایی نوموآ در کولون در محدوده هنگ‌کنگ ایستاده‌اند. این افسران ناظران اعدام بودند.


۲۲. سال ۱۹۱۱، قربانیان انقلاب چین به صورت سر بریده در خیابان قرار داده شده‌اند.


۲۳. ۳ نوامبر ۱۹۷۹ در این عکس، نلسون جانسون، عضو سازمان دیدگاه کارگران، در کنار یک قربانی تیراندازی در گرینزبرو در نیویورک، زانو زده است. دولت وقت با کسب اجازه از شورای شهر گرینزبرو، از واژه قتل عام به عنوان نشانگر تاریخی یک بزرگراه برای بزرگداشت مرگ ۵ عضو حزب کارگران کمونیست در مقابله با فرقه Ku Klux Klansmen و حزب نازی آمریکا استفاده خواهد کرد.


۲۴. عکسی گرفته شده در سپتامبر سال ۱۹۷۷. از سمت چپ: هوآ گوئوفنگ، رئیس حزب کمونیست چین و جانشین بلافاصله مائو زدانگ، یه جیان ئینگ، نائب رئیس حزب کمونیست چین و رئیس تشریفاتی دولت آینده، دنگ ژیائوپینگ، که در زمان گرفته شدن این عکس عنوان رسمی نداشت؛ اما پس از مدت کوتاهی به عنوان مهم‌ترین رهبر دوران اصلاحات چین تعیین شد، لی ژیانیان، نائب رئیس حزب کمونیست چین و رئیس جمهور آینده، وانگ دونگ ژینگ، رئیس گارد محافظین رهبر که به سرنگونی گنگ آو فور کمک کرد و در آخر جسد مائو زدانگ، رهبر این حزب در پکن.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید