چه کارت گرافیکی برای اجرای بازی Street Fighter 5 مناسب تر است؟

0

چه کارت گرافیکی برای اجرای بازی Street Fighter 5 مناسب تر است؟

هفته ی گذشته نگاهی به میزان نرخ فریم مناسب در بازی Street Fighter 5 داشتیم و به بررسی تاثیر اجرای این بازی بر اساس مقادیر متفاوتی از میزان نرخ فریم دریافت شده از گیم پلی آن و تفاوت های موجود به موجب بهره گیری از نرخ فریم کلی 30 فریم در ثانیه و 60 فریم در ثانیه در گیم پلی این اثر پرداختیم. از آن جایی که پردازنده ی گرافیکی سیستم های کامپیوتری اجرا کننده ی بازی Street Fighter 5  نقش بسیار مهمی در کیفیت اجرای این اثر و میزان متوسط نرخ فریم دریافت شده از آن ایفا می کند، شاید اکنون این پرسش برای برخی از علاقه مندان به اجرای بازی Street Fighter 5 بر روی پلتفرم PC به وجود آمده باشد که توسط کدام یک از مدل های مختلف کارت گرافیک موجود در بازار (ترجیحاً مدل های اقتصادی و قابل تهیه) می توان بازی Street Fighter 5 را به شکل مناسب تری بر روی کامپیوتر های خانگی اجرا کرد و گیم پلی این اثر را بر اساس نرخ فریم بهینه تجربه نمود.

 

 

همان گونه که پیش از این هم به آن اشاره کرده بودیم، بازی Street Fighter 5 بر روی هر دو پلتفرم مقصد خود یعنی کامپیوتر های خانگی و کنسول پلی استیشن 4 برای اجرا تحت کیفیت تصویری 1080 پیکسلی و نرخ نهایی 60 فریم در ثانیه طراحی شده است. بر این اساس بهترین تجربه ی ممکن از گیم پلی بازی Street Fighter 5 در صورت اجرای این بازی تحت نرخ فریم دریافتی 60 فریم در ثانیه محقق خواهد شد و به همین منظور تجربه کنندگان این اثر باید اجرای این بازی در نرخ فریم مذکور را حتماً مد نظر داشته باشند. به دلیل نقش مهم پردازنده ی گرافیکی در امر اجرای بهینه ی بازی Street Fighter 5 ، به کمک بهره گیری از پردازنده های مرکزی مدل Intel Core i5 هم می توان به اجرای بهینه ی این بازی با نرخ فریم مناسب پرداخت. البته به منظور انجام این هدف می باید بی هیچ تردیدی از مدل های کارآمد کارت گرافیک استفاده کرد تا خلل چندانی به تجربه ی بهینه ی گیمر ها از گیم پلی بازی Street Fighter 5 وارد نیاید. برای اجرای مناسب بازی Street Fighter 5 با توجه به فاکتور های مهمی نظیر تنظیمات گرافیکی بیشینه، کیفیت تصویری 1080 پیکسلی و مهم تر از همه نرخ 60 فریم در ثانیه، می توان از مدل هایی نظیر GTX 970 یا R9 390 برای اجرای بازی Street Fighter 5 استفاده کرد. در واقع به موجب استفاده از مدل های مذکور، علاقه مندان به آثار مبارزه ای این امکان را خواهند داشت تا تجربه ای کاملاً مناسب و بهینه را از گیم پلی بازی Street Fighter 5 با توجه به فاکتور های یاد شده از سر بگذرانند و می توان گفت که در این حالت نرخ فریم دریافتی از این بازی در حالت کلی میزانی بهینه (60 فریم در ثانیه) خواهد بود. در واقع به جز اندک مواردی که صحنه های شلوغ و پر افکت میانه های مسابقه یا انیمیشن های معرفی پیش از مسابقه ها (که البته نمی توان این انیمیشن ها را بخشی از گیم پلی بازی به حساب آورد) سبب ساز آن هستند و اندکی افت فریم را به همراه دارند، به موجب استفاده از محصولات باد شده برای اجرای بازی Street Fighter 5 افت فریم قابل توجهی در گیم پلی این بازی مشاهده نمی شود. حتی به موجب استفاده از این مدل ها برای اجرای بازی Street Fighter 5 ، می توان گیم پلی این بازی را با نرخ کلی 60 فریم در ثانیه، تحت کیفیت تصویری 1440 پیکسلی نیز اجرا نمود. هر چند که شاید کیفیت تصویری 1080 پیکسلی بتواند تجربه ی روان تری را تحت تنظیمات گرافیکی بیشینه در اختیار علاقه مندان به بازی Street Fighter 5 در پلتفرم PC قرار دهد.

 sfv

اما برای کسانی که انتظارات تعدیل شده تری از نوع اجرای گیم پلی بازی Street Fighter 5 بر روی پلتفرم PC دارند و تمام تمرکز آن ها بر روی اجرای این اثر تحت کیفیت تصویری 1080 پیکسلی قرار گرفته است، می توانند از مدل هایی نظیر GTX 960 یا R9 380 هم برای اجرای بازی Street Fighter 5 بهره بگیرند. به موجب استفاده از این محصولات می توان بازی Street Fighter 5 را در کیفیت تصویری 1080 پیکسلی با نرخ فریم 60 فریم در ثانیه و تحت تنظیمات گرافیکی بیشینه اجرا نمود. هر چند که شاید تجربه کنندگان بازی Street Fighter 5 به موجب بهره گیری از دو مدل یاد شده برای اجرای گیم پلی این اثر، در برخی از صحنه های این بازی با مقادیری افت فریم مواجه گردند. اما با اعمال اندکی تغییرات در برخی تنظیمات گرافیکی بازی Street Fighter 5 می توان این مشکل کوچک را به نحو بسیار مناسبی حل کرد و تجربه ای بهینه را از گیم پلی بازی Street Fighter 5 بر اساس نرخ کلی 60 فریم در ثانیه از سر گذراند. در این میان آن دسته از علاقه مندان به آثار مبارزه ای که به اعمال نمودن تنظیمات گرافیکی بیشینه در عناوین محبوب خود اهمیت چندانی نمی دهند و به اجرای بازی های محبوب شان با توجه به جزییات تصویری بالاتر از حد متوسط هم قانع هستند، قادر به بهره گیری از انتخاب های دیگری هم خواهند بود. بر این اساس اجرای بازی Street Fighter 5 در حالت گرافیکی بالا تر از حد متوسط هم برای آن ها کفایت می کند و به این ترتیب حتی به کمک بهره گیری از مدل هایی نظیر GTX 950 هم می توانند به هدف خود دست یابند و با کاهش دادن تنظیمات گرافیکی بازی Street Fighter 5 از روی حالت بیشینه (و قرار دادن آن بر روی حالت های مختلف بالا تر از حد متوسط) تجربه ای کاملاً بهینه را از گیم پلی این بازی تحت کیفیت تصویری 1080 پیکسلی و نرخ فریم 60 فریم در ثانیه داشته باشند. البته در میان علاقه مندان به بازی های کامپیوتری پلتفرم PC هستند کسانی که اجرای این قبیل بازی ها بر روی کامپیوتر های خانگی با کیفیت کنسولی نیز برایشان کاملاً مقبول و مناسب جلوه می کند. شاید بتوان به این دسته از گیمر ها مدل هایی نظیر GTX 750 Ti را برای اجرای بازی Street Fighter 5 پیشنهاد داد که به کمک آن می توانند گیم پلی این بازی را با کمی ارفاق و تبصره و ماده در حالتی نزدیک به نسخه ی کنسولی این بازی (البته در واقع اندکی پایین تر از آن) با نرخ 60 فریم در ثانیه و تحت کیفیت تصویری 1080 پیکسلی تجربه نمایند. البته به شرط دست بردن در برخی تنظیمات گرافیکی این بازی و پایین آوردن جزییات مربوط به آن ها تا حالت حداکثر متوسط. به هر حال بهترین تجربه ی ممکن از بازی Street Fighter 5 در نرخ کلی 60 فریم در ثانیه میسر خواهد بود و برای انتخاب مدل های دیگر پردازنده های گرافیکی شناخته شده برای اجرای این بازی، باید به این موضوع مهم توجه ویژه ای داشت.           

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید