چه کار کنیم تا آپارتمان کوچکمان بزرگ‌تر به نظر برسد؟

0

گیگر :

اقداماتی که باید انجام دهید

  • به هم ریختگی‌ها را مرتب کنید. اگر وسایلتان را منظم و خارج از دید بچینید، فضای موجود را منظم و باز احساس خواهید کرد. برای استفاده از حداکثر فضا، قفسه‌های دیواری نصب کنید.
  • آپارتمان خود را با رنگ‌های روشن و ملایم تزئین کنید. رنگ‌های تیره و گرم اغلب برای دنج و صمیمی نشان دادن خانه استفاده می‌شود؛ اما متأسفانه این رنگ‌ها باعث می‌شود فضای موردنظر کوچک‌تر به نظر برسد. برای اینکه آپارتمانتان بزرگ‌تر به نظر برسد، از رنگ‌های روشن، خنک و با روح استفاده کنید. رنگ آبی و سبز روشن مؤثرتر هستند. برای دستیابی به نتیجه مطلوب، از یک رنگ استفاده کنید و تمام دکوراسیون خود را از خانواده یک رنگ خاص انتخاب کنید. اگر می‌توانید آپارتمانتان را رنگ کنید، دیوارها را نیز با رنگ‌های مشابه و روشن رنگ‌آمیزی کنید. دیوارهای روشن تأثیر زیادی در بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق‌ها دارد.
  • فضای کف اتاق را باز کنید. مبلمان‌ را از سر راه بردارید و مبلمان‌ غیر ضروری را دور بیندازید. چند قطعه مبلمان بزرگ و مفید فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. مبلمان بلند را کنار دیوار قرار دهید. اگر کف اتاق را با تکه‌های کوچک و متعدد مبلمان پر کنید، فضا تنگ‌تر به نظر می‌رسد.
  • از نور به نفع خود استفاده کنید. اتاق‌های پر نور باعث می‌شود آپارتمانتان بسیار بزرگ‌تر به نظر برسد. از لوازم تزئینی استفاده کنید که نور را منعکس می‌کند. چراغ‌های زمینی و رومیزی ممکن است فضای زیادی را اشغال کند. چراغ‌های سقفی یا دیواری، روشنایی و زیبایی بیشتری به اتاق می‌دهند. به دیوارهای مقابل پنجره آینه نصب کنید تا روشنایی را در فضای خانه منعکس کند و زیبایی بیشتری به اتاق بدهد. بدین طریق فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.
  • دیوارهای نگه‌دارنده را مشخص کنید. برای افزایش فضا، می‌توانید دیوارهایی را که حامل نیستند، بردارید.

cover

پاسخ دهید