چه کسی باعث شد بازی های لیگ 20 روز تعطیل شود؟

0

ورزش > فوتبال ملی – اعتراض ها به تعطیلی لیگ برتر به خاطر بازی های ملی، به اوج رسیده است.

داریوش سعیدی- خبرگزاری خبرآنلاین؛ برای دومین بار لیگ برتر تعطیل شد تا تیم ملی به اردو برود. ابتدا لیگ برتر به خاطر دو بازی گوام و هند تعطیل شد و بعد هم نوبت به دو دیدار عمان و ژاپن رسید. تمام این بازی ها در فیفادی برگزار می شد و از قبل در برنامه فصل فوتبال ایران جای گرفته بود. پس از قرعه کشی و مشخص شدن زمان بازی ها، سازمان لیگ می دانست که باید در چه زمان هایی لیگ برتر را تعطیل کند. کارلوس کروش سرمربی تیم ملی در مذاکراتی که با مسئولان سازمان لیگ داشت، گفته بود قبل از بازی ها نیاز به زمان دارند. مارکار آقاجانیان مربی تیم ملی در توضیح این موضوع می گوید: «شاید به نظر بیاید ما 20 رو در اردو هستیم ولی در مجموع بیش از 5،6 جلسه مفید تمرینی نداریم.» او ادامه می دهد: «وقتی دو بازی پشت سر هم باشد، در عادی ترین روز ما به چند روز زمان نیاز داریم؟ وقتی قرار باشد در عرض 6 روز دو مسابقه انجام دهیم، برنامه به چه شکل می شود؟ ما همیشه یک هفته قبل از بازی به اردو می رویم، اتفاقی که قبل از بازی گوام افتاد. پیش از همان دیدار و بازی گوام ما مدت زمانی را صرف ریکاوری بازیکنان و همینطور سفر کردیم و آخرین اردو دیدیم بیش از 6 جلسه تمرینی مفید نداشته ایم. تیم ملی ایران نباید 6 جلسه تمرین کند؟ ما که مثل تیم های بزرگ دنیا نیستیم که اکثر بازیکنان مان در لیگ های معتبر اروپایی بازی کنند و اصلا نیازی به تمرین نداشته باشند.»
تیم ملی قبل از بازی عمان 9 روز در دبی اردو برگزار کرد و بعد از این مسابقه هم در فیفا دی دوم خود به مصاف تیم ملی ژاپن رفت. مسئولان تیم ملی می گویند برای تیمی که تغییر نسل داشته، چنین اردوهایی چیز عجیبی نیست. آقاجانیان هم توضیح می دهد: «فکر می کنم کروش بارها این موضوع را گفته و من هم تاکید می کنم. ما اگر قبل از بازی گوام به اردو می رویم، صرفا برای آن بازی نیست بلکه هدف ما بازی های مرحله دوم است. در واقع ما داریم برای مرحله نهایی جام جهانی آماده می شوم. چشم انداز ما به آینده است نه حال.»
میزان تعطیلی لیگ برتر ایران با لیگ های عربی و کشورهای شرق آسیا تا حدودی برابر است. تنها به خاطر اردوی دبی بود که لیگ ایران چند روز زودتر از لیگ هایی چون لیگ ژاپن، چین، قطر، عربستان و… تعطیل شد. اما نکته اینجاست که مسئولان سازمان لیگ می گویند مربیان لیگ برتر از مدت ها قبل در جریان ریز این برنامه ها بوده اند. مهدی تاج امروز در گفت و گو با خبرآنلاین این موضوع را تائید کرد و گفت: «ما قبل از شروع لیگ برتر برنامه لیگ را در اختیار تیم ها قرار دادیم. یعنی از همان موقع برنامه مشخص بود. برای من عجیب است که چرا آن موقع اعتراضی نداشتند و الان اعتراض دارند.»
نکته دیگر برگزاری اردوی های تیم امید است. اکثر تیم هایی که اعتراض دارند، بیشتر از تیم بزرگسالان در تیم امید بازیکن دارند از جمله سپاهان. اردوهای تیم المپیک موازی با اردوهای تیم بزرگسالان برگزار می شود اما اشاره ای به این موضوع نشده و تنها اعتراض ها معطوف به تیم بزرگسالان شده است. حسین فرکی در حالی به کروش و تیم ملی اعتراض دارد که تنها وریا غفوری را در تیم ملی دارد و عمده ملی پوش هایش در تیم امید هستند. سازمان لیگ این بار بیشتر به خاطر حضور تیم امید در بازی های غرب آسیا لیگ را تعطیل کرد و خاکپور و تیمش را به قطر فرستاد. در واقع در خوشبینانه ترین حالت سهم دو تیم امید و بزرگسال برای تعطیلی لیگ برتر برابر است اما این روزها تمام هجمه ها روی کروش وجود دارد.

 

252 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید