چوب حراج به اموال رضا ضراب در ترکیه!

0

گیگر :

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چوب حراج به اموال رضا ضراب در ترکیه؟روزنامه حریت چاپ ترکیه نوشت: ضراب ماه گذشته در آمریکا به اتهامات توطئه برای کمک به فرار ایران از تحریم های آمریکا با انجام صدها میلیون دلار معامله با دولت ایران یا دیگر نهادهای آن دستگیر شد. او در ترکیه به خوبی شناخته شده است، به ویژه از زمانی که در تاریخ 17 تا 25 دسامبر 2013 به علت شرکت در عملیات اختلاس و پولشویی با همکاری چهار وزیر حزب عدالت و توسعه و مقاماتی دیگر دستگیر شد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، این نشریه آورده است: صندلی جنجالی متعلق به ضراب در ورزشگاه جدید باشگاه فوتبال بشیکتاش، به قیمت 500 هزار دلار فروخته شد. سال گذشته ادعاهایی مطرح شد که او 1.2 میلیون لیره برای خرید یکی از 147 صندلی جایگاه ویژه باشگاه بشیکتاش پرداخت کرده که البته در آن زمان در حال تاسیس بود، اما اکنون در حال فعالیت است.

هابرتورک با نقل قول از منابع ناشناس نوشت صاحب جدید این صندلی برای تماشای این بازی ها از این جایگاه ویژه برای سه سال 500 هزار دلار پرداخت کرده است. بنا به گزارش ها این صندلی پس از موافقت مسئولان بشیکتاش با ضراب صورت گرفت، که اضافه می کند پرداخت قبلی ضراب به طور کامل بازگردانده شد.

بشیکتاش امیدوار است سالانه 50 تا 60 میلیون دلار از ورزشگاه تازه تاسیس خود، ودافون درآمد داشته باشد، و همچنین سالانه 10 میلیون دلار از محل 147 صندلی جایگاه ویژه کسب کند.

رئیس هیات مدیره بشیکتاش، فکرت اورمان پس از انتشار گزارش هایی از خرید یکی از این صندلی ها توسط ضراب با انتقادهای شدید بسیاری روبرو شد، که پس از بازداشت و دوماه زندانی شدن به اتهام شرگت در بزرگترین عملیات پول شویی ترکیه چهره بسیار جنجالی شده است.

در همین حال، طبق گزارش های روزنامه حریت در 27 آوریل، تخریب طبقات بدون مجوز عمارت تاریخی ضراب در منطقه کاندیلی استانبول آغاز شده است.

این عمارت که ضراب به مبلغ 25 میلیون دلار خریداری کرده بود، از فوریه 2015 پس از شکایت کیفری نمایندگان حزب مخالف دولت جمهوری خواه، حسین ساق و حاکی ساقلام برای داشتن طبقات بدون مجوز مهر و موم شده بود.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید