چگونه از خاموش شدن گوشی در مسافرت جلوگیری کنیم؟ معرفی بهترین برنامه مدیریت باتری

0

چگونه از خاموش شدن گوشی در مسافرت جلوگیری کنیم؟ معرفی بهترین برنامه مدیریت باتری

طول عمر باتری یک تلفن هوشمند بزرگترین مشکل کاربران این دستگاه ها به حساب می آید. این داستان به خصوص زمانی که قصد سفر دارید و در نتیجه دسترسی مداومی به منبع برق وجود ندارد بحرانی تر می شود. البته راه حل هایی مانند استفاده از پاوربانک و به همراه داشتن باتری اضافی (در صورت پشتیبانی گوشی از تعویض باتری توسط کاربر) می تواند تا حدی راهگشا باشد اما بهترین کار آن است که خودتان مدیریت مصرف باتری تلفن هوشمندتان را کنترل کنید و به این ترتیب طول عمر باتری را پس از یک بار شارژ افزایش دهید. در ادامه با سخت افزار همراه باشید تا بهترین برنامه های مدیریت باتری برای تلفن های هوشمند را با هم مرور کنیم.

در توضیح اولیه باید به این نکته اشاره کنیم که کاربران دستگاه های ویندوزی و آیفون ها به دلیل مدیریت بهتر منابع توسط سیستم عامل و هماهنگی بیشتر نرم افزاری و سخت افزاری با مشکلات کمتری نسبت به دستگاه های اندرویدی روبرو هستند. همچنین اخیرا در تمامی این پلتفرم ها ابزارهایی برای مدیریت باتری وجود دارند که بسته به میزان آزادی عمل در سیستم عامل اجازه مدیریت در سطوح مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهند. با این حال بد نیست با برنامه های third party که به این منظور توسعه پیدا کرده اند نیز آشنا شوید. این برنامه ها برای سیستم عامل های اندروید، iOS و ویندوز به ترتیب عبارت اند از Battery Doctor (Battery Saver)، Battery Doctor – must have battery management app و Battery Status. نحوه عملکرد این برنامه ها تقریبا مشابه یکدیگر بوده و با توجه به همان محدودیت های سیستمی ذکر شده (که در اندروید کمتر و در iOS بیشتر هستند) دسترسی های کاربر را به بخش های مختلف امکان پذیر می کنند.

به کمک این برنامه ها می توانید علاوه بر کنترل بر روی مواردی مانند روشن یا خاموش بودن wifi و شبکه دیتای گوشی، میزان روشنایی صفحه و مدت زمان روشن بودن صفحه، نحوه عملکرد برنامه ها و میزان باتری مصرفی توسط هر یک از آنها را مشاهده کنید. همچنین به کمک امکانات فراهم شده قادر خواهید بود برنامه ها را متوقف کنید و یا از روش های اصلی سیستم برای غیر فعال کردن آنها استفاده کنید. همچنین امکانات اختصاصی بیشتری نیز در هر یک از این اپ ها وجود دارد. برای مثال به کمک برنامه اندرویدی می توانید از سیستم شارژ سه مرحله ای ویژه آن برای افزایش مدت زمان تخیله شارژ استفاده کنید، در اپ iOS به رتبه بندی real time مصرف باتری توسط هر برنامه دسترسی داشته باشید و در نسخه ویندوزی از قابلیت گرفتن گزارش فعالیت به صورت فایل csv استفاده کنید.

برای دانلود این برنامه ها می توانید از لینک های زیر برای دسترسی به نسخه های مورد نظر هر سیستم عامل استفاده کنید:

 Battery Doctor (Battery Saver) – Android

Battery Doctor – must have battery management app – iOS

Battery Status – windows phone

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید