چگونه افتادگی پلک را برطرف کنیم؟

0

[ad_1]

Eyelid drooping

زیبایی چشم نقشی کلیدی در زیبایی کلی صورت و ظاهر شما دارد و افتادگی پلک یکی از موارد منفی چشم‌هاست. در این مقاله یک درمان خانگی برای افتادگی پلک‌ها را معرفی میکنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از بازده؛ همه دوست دارند ظاهری سالم و جوان داشته‌باشند، اما به مرور زمان، فرآیند پیری خطوط، چین‌ها، و افتادگی پلک و پوست را نمایان‌تر می‌کند. به ویژه ناحیه‌ی چشم، نخستین جایی است که پیری را نشان می‌دهد. وقتی سن ما بالا می‌رود، عضلات و بافت‌های اطراف چشم ضعیف می‌شوند و شروع به افتادن می‌کنند. چربی‌ها و مایعات طبیعی در پلک‌های پایین انباشته می‌شوند و پوست نازک زیر چشم قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و شل می‌شود.

وقتی این اتفاق می‌افتد، چشم‌هایمان کم‌کم پف‌کرده و متورم به نظر می‌رسد. هاله‌های تیره‌ی اطراف چشم‌ها، به شما ظاهری سالخورده می‌دهد. این تغییرات ناشی از عواملی است که برخی از آنها قابل کنترل نیستند. آن دسته از آدم‌ها که به اندازه‌ی کافی نمی‌خوابند اغلب افتادگی پلک را تجربه می‌کنند، درست مانند کسانی که تغییرات هورمونی را پشت سر می‌گذارند.

هم‌چنین، آلرژی‌ها در ایجاد خطوط و چین و چروک‌ها نقش دارند. آلاینده‌ها نه تنها چشم‌ها را تحریک می‌کنند، بلکه باعث می‌شود چشم‌هایمان را به شدت بمالیم. مالیدن چشم سبب کشیده شدن پوست نازک زیر چشم می‌شود. هم‌چنین سبب پارگی مویرگ‌ها می‌شود که به ایجاد کبودی زیر چشم منجر می‌شود.

در کنار عوامل بیرونی، چشم‌های ما به مشکلات درونی از قبیل مصرف خوراکی واکنش نشان می‌دهد. ممکن است یک رژیم نامتوازن سبب کمبود مواد معدنی و ویتامین‌هایی شود که پوست‌مان را تغذیه می‌کنند و نرمی و حالت ارتجاعی آن را حفظ می‌کنند. بدون مصرف میزان مناسب مکمل‌های ضروری، پوست آسیب می‌بیند و دچار پیری زودرس می‌شود. ژنتیک نیز در پیری زودرس پوست نقش دارد، و هرچند این اجتناب‌ناپذیر است، اما مانع از اثربخشی درمان‌های خانگی نمی‌شود.

متخصصان پوست می‌توانند برای کاهش تورم و افتادگی پلک دارو تجویز کنند، اما درمان‌های خانگی پرشماری وجود دارد که نسبت به داروهای تجویزی با سرعت و تاثیری بیش‌تر، ظاهری جوان‌تر به چشمان‌تان می‌دهد. یک خوراکی طبیعی و ارگانیک وجود دارد که می‌تواند به سرعت ظاهری شاداب به چشمان‌تان بدهد. شما می‌توانید با این درمان خانگی ساده در ۲ دقیقه به همان اثر داروهای تجویزی دست پیدا کنید: سفیده‌ی تخم‌مرغ.

سفیده‌ی تخم‌مرغ برای سفت کردن پوست اطراف چشم‌ها موثر است. نتیجه‌ی نهایی تنها در چند دقیقا قابل مشاهده است و حدود ۴۸ ساعت باقی خواهدماند.

مواد مورد نیاز:

– یک سفیده‌ی تخم‌مرغ (زرده را جدا کنید و دور بریزید)

– یک گوش پاک‌کن

دستورالعمل:

۱. پلک‌تان را پاکسازی کنید و مطمئن شوید تمام اثرات آرایش را پاک کرده‌اید. با ملایمت چشم‌هایتان را خشک کنید.

۲. یک عدد تخم‌مرغ را بشکنید. زرده را دور بریزید اما سفیده را نگه دارید.

۳. یک گوش پاک‌کن را به سفیده آغشته کنید.

۴. پلک‌تان را ببندید و با ملایمت آن را بگیرید، و با استفاده از گوش پاک‌کن سفیده‌ی تخم‌مرغ را در سرتاسر پلک‌تان پخش کنید (مطمئن شوید چکه نمی‌کند، شما مقدار زیادی احتیاج ندارید).

۵. صبر کنید تا سفیده کاملا خشک شود و در این مدت چشم‌هایتان را ببندید. می‌توانید از پنکه استفاده کنید تا فرآیند را تسریع کنید.

از این پیچیده‌تر نیست. آن دسته از افراد که چروک‌های عمیق‌تری دارند، شاید لازم باشد چند بار سفیده را استعمال کنند به نتایج مشهود دست بیابند. در پایان، خطوط چهره‌تان کم‌تر مشهود خواهدبود، افتادگی از بین خواهدرفت، و شما اثر سال‌ها را از چهره‌تان پاک خواهیدکرد.

ADS

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید