چگونه امنیت حساب فیسبوک خود را بالا ببریم؟ (بخش 3)

0

چگونه امنیت حساب فیسبوک خود را بالا ببریم؟ (بخش 3)

 

 

چگونه امنیت حساب فیسبوک خود را بالا ببریم؟ (بخش 1)

 

 

اگر شما چندین سال است که از FaceBook استفاده می کنید، به احتمال فراوان حساب شما به گنجینه ای از اطلاعات و خاطرات خصوصی شما تبدیل شده است. اما گاهی اوقات افرادی سعی بر این دارند که با روش های مختلفی به اطلاعات حساب شما دسترسی پیدا کنند.در بخش دوم مقاله، به بررسی دو بخش Login Alerts و Apps پرداختیم. در این مقاله به بررسی قابلیت های 4 بخش دیگر خواهیم پرداخت. با سرزمین دانلود همراه شوید.

 

در پایین صفحه قسمت Apps ، چهار بخش قرار داده شده است. که هر کدام دارای تنظیمات امنیتی بسیار مفیدی می باشند. این 4 بخش عبارت اند از :

 

1. تنظیمات بازی ها، نرم افزار ها و پلاگین ها (Apps, Websites and Plugins)

 

2. استفاده های دیگر نرم افزار ها (Apps Others Use)

 

3. اعلانات بازی ها و برنامه ها (Game App Notifications)

 

4. ورژن قدیمی نسخه موبایل (Old Versions of Facebook for Mobile)

 

چگونه امنیت حساب فیسبوک خود را بالا ببریم؟ (بخش 1)

 

 

اعلانات بازی ها و نرم افزار ها

 

آیا از اینکه اعلانی بر روی صفحه ی شما ظاهر شود و بازی ای را به شما توصیه کند که دوستان فیسبوکتان از آن استفاده می کنند، ناراحتید؟ به راحتی می توانید این اعلانات را غیر فعال کنید.

 

 

استفاده های دیگر نرم افزار ها

 

برای مثال هنگامی که شما از طریق FaceBook وارد بازی  می شوید، آن بازی اطلاعاتی از حساب فیسبوک شما دریافت میکند و در اختیار دوستانتان قرار می دهد. در این بخش شما می توانید که انتخاب کنید چه اطلاعاتی در اختیار دوستانتان قرار بگیرد. در این بخش گزینه ی Edit را انتخاب کرده و مواردی که دوست دارید در اختیار دوستانتان قرار بگیرد را انتخاب کنید.

 

چگونه امنیت حساب فیسبوک خود را بالا ببریم؟ (بخش 1)

 

 

نسخه های قدیمی FaceBook برای موبایل

 

در نسخه های قدیمی فیس بوک، حریم خصوصی افراد دارای حفره هایی است که در نسخه های بالاتر رفع شده اند. البته اگر شما از گوشی بلک بری استفاده نمی کنید، لازم نیست نگرانی خاصی به دل خود راه دهید.

 

 

تنظیمات بازی ها، نرم افزار ها و پلاگین ها

 

با غیر فعال کردن این بخش امکان ورود از طریق فیسبوک در بازی ها و وب سایت ها دیگر امکان پذیر نخواهد بود. برای مثال اگر بازی یا نرم افزار خاصی برای شروع فعالیت خود نیاز به متصل شدن به اکانت شما را داشته باشد، با غیرفعال کردن این بخش امکان متصل شدن به حساب فیسبوک شما را نخواهد داشت.

 

چگونه امنیت حساب فیسبوک خود را بالا ببریم؟ (بخش 1)

 

 

با قابلیت مخاطبین مورد اعتماد آشنا شوید

 

اگر به هر دلیلی رمز عبور فیسبوک خود را فراموش کردید باید آن را از طریق ایمیل خود بازیابی کنید. اما گاهی به دلایلی فیسبوک  حساب شما را اصطلاحا قفل می کند.در این زمان، عکس سه تا پنج نفر از دوستانتان را به شما نمایش داده و نام آنهارا از شما می پرسد تا بتوانید وارد شوید. در صورتی که ممکن است نام دوستانتان را در آن لحظه به یاد نیاورید، می توانید نام 3 الی 5 نفز از دوستان خود را به عنوان Trusted Contacts قرار دهید. در این صورت در صورت فراموشی رمز یک کد شناسایی هویت برای دوستانتان ارسال خواهد شد. برای تنظیم این گزینه باید در بخش Security Setting به بخش Your Trusted Contacts وارد شوید.

 

چگونه امنیت حساب فیسبوک خود را بالا ببریم؟ (بخش 1)

 

 

میراث FaceBook چیست؟

 

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که پس از مرگتان چه به روز حساب فیسبوک شما می آید؟ شما می توانید شخصی را به عنوان وارث فیسبوک خود انتخاب کنید تا پس از فوت شما بتواند عکس پروفایل شما را آپدیت کرده و درخواستهای دوستی شما را پاسخ دهد. اما توجه داشته باشید که وارث فیسبوک شما نمی تواند مطلبی را بر روی نوار زمان شما اضافه کرده و یا به پیام های شما دسترسی داشته باشد. البته می توانید تنظیماتی را انتخاب کنید که پس از مرگتان، حساب فیسبوک شما حذف گردد.

 

چگونه امنیت حساب فیسبوک خود را بالا ببریم؟ (بخش 1)

 

 

 

 

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

درباره گیگر نظر بدهید!

پاسخ دهید