چگونه بدون مونوپاد یک سلفی خوب بی‌اندازیم؟!

0

selfie

فکر نمی‌کنم که این‌روزها بتوان کسی را در میان علاقه‌مندان به عکاسی و حتی افراد معمولی یافت که حداقل یک عکس سلفی از خود نداشته باشد. سلفی‌ها چنان دلچسبند که تقریبا از هر فرصتی برای داشتن یک نوع خوب آن استفاده می‌کنیم. اما آیا واقعا همه سلفی‌هایی که می‌اندازیم، زیبا هستند؟! باید اعتراف کنیم که نه. حتی می‌توان گفت اغلب سلفی‌ها به دلمان نمی‌نشینند و مجبوریم بارها و بارها از یک حالت خاص‌مان عکس بی‌اندازیم تا شاید به قول خودمان فرجی شود.

سلفی انداختن هم اصول خودش را دارد و وقتی این اصول رعایت نشوند، نمی‌توان انتظار یک نتیجه مطلوب داشت. در ادامه همراه‌مان باشید تا با هم به اصول داشتن یک سلفی زیبا پی ببریم.

1-دست را بالا نگه دارید

هنگام سلفی گرفتن اگر دوربین را هم سطح سر نگه دارید، نتیجه یک عکس غیر قابل تحمل خواهد بود که ممکن است اعتماد به نفس‌تان را کم کند، پس کمی دست‌تان را بالاتر ببرید و از بالا به سمت صورت هدف بگیرید. صورت را هم کمی بالا بی‌آورید. اینگونه است که سلفی‌تان دوست داشتنی و حرفه‌ای خواهد شد.

2-از سلف تایمر استفاده کنید

وقتی دوربین را بالا گرفته‌اید و مجبورید برای مدتی ثابت نگه دارید، امکان لرزیدن دست و بد افتادن عکس بسیار بالا می‌رود. واقعا هم سخت است که هم اسمارتفون را نگه دارید و هم تلاش کنید صفحه را برای انداختن عکس لمس کنید. این چند ثانیه اضافی که در اختیارتان قرار می‌گیرد به شما فرصت می‌دهد که دوربین را جای مناسب قرار دهید و نگاه و حالت‌تان را تنظیم کنید.

3-از فلاش استفاده کنید

اگر هندست‌تان از انواعی نیست که دوربین جلوی آن مجهز به فلاش هستند، می‌توانید از برنامه‌هایی که در هنگام سلفی گرفتن نور صفحه نمایش را بیشتر می‌کنند و روی صورت می‌اندازند، استفاده کنید یا اینکه از فلاش‌های موجود در بازار که به جک هدفون متصل می‌شوند بهره ببرید.

4-کاری کنید که هندست راحت در دستان‌تان قرار گیرد

برای راحت‌تر نگه داشتن هندست ابزاری در بازار موجود هستند که می‌توانید با کمک آنها دستگاه را خیلی بهتر در دست نگه دارید.

بعلاوه وسایل دیگری مثل برچسب‌های ویژه اتصال به دیوار یا پنجره را هم می‌توانید تهیه کنید و از طریق آنها هندست را به سطحی که می‌خواهید بچسبانید و سلفی دلخواه‌تان را بگیرید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید