چگونه به رشد ذهنی فرزندانمان کمک کنیم؟

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، پژوهش ها حاکی از آن است که تمریناتی مانند تشخیص شباهت‌ها و تفاوت‌ها، تشخیص شکل و سایه اشیاء، تشخیص شکل در زمینه، ارتباط منطقی و موضوعی، درک فضایی و تکرار منطقی، درک تقارن و ساختارهای هندسی، تجسم فضایی و جستجوی فعال، تشخیص و تخمین اندازه و شکل، همه از الگوهای یادگیری‌‌ کودکان هستند. از این رو نیاز است که کودکان در سنین قبل از آموزش رسمی در مدرسه این موارد آموزشی مهم را بیاموزند. درک و آموزش مواردی از این قبیل به رشد توانایی ذهنی کمک کودکان شایانی می‌کند.

بازی چهار فصل

با استفاده از روزنامه‌ها، مجلات و كتاب‌هاى قديمى، تصاوير مربوط به هر فصل را جدا كرده و به كمك چسب روى مقواهاى سفيد بچسبانيد.

اين تصاوير مي‌تواند مربوط به تفريحات، ميوه‌ها، آب و هوا و حتى رسومات مربوط به هر فصل (مثل سفره هفت سين، چهارشنبه سوری، شب يلدا و…) باشد. سپس در مورد هر يك از تصاوير با كودك خود صحبت كنيد. این روش نیز به توانایی ذهنی کودک کمک می کند.

كودكتان با تماشای اين تابلوهای دست‌ساز خود، تا مدت‌ها می تواند خاطره يك تجربه و همكارى زيبا با شما را در ذهن خود مرور كند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید