چگونه تخم مرغ و کلم بروکلی درست کنیم؟

0

گیگر :

به گزارش ایران ناز درست کردن یک شام رژیمی که خوش طعم هم باشد شاید در نظر شما هم یکی از مشکل ترین کارها است. اما با دستور زیر و با تخم مرغ و کلم بروکلی یک شام رژیمی سبک و خوش طعم درست کنید.

 

مدت زمان طبخ : 25 دقیقه

مناسب برای تعداد : 4 نفر

 

مواد لازم جهت تهیه شام رژیمی با تخم مرغ و کلم بروکلی :

 

چگونه تخم مرغ و کلم بروکلی درست کنیم؟

 

طرز تهیه کلم بروکلی با تخم مرغ پفی :

 

کلم بروکلی یا گل کلم را در قابلمه ای حاوی آب و کمی نمک به جوش آمده، به مدت 3 تا 4 دقیقه بپزد تا ترد و نرم شوند.در همین فاصله، کره یا مارگارین را در یک قابلمه کوچک آب نمایید.آرد را اضافه نموده و به مدت یک دقیقه هم بزنید.شیر را به آرامی اضافه نمایید و آن را به جوش بیاورید.

 

مدام هم بزنید تا غلیظ شود نمک و فلفل را اضافه نمایید.خردل و آب لیمو را هم افزوده، هم بزنید و به مدت 1 تا 2 دقیقه آهسته بجوشانید سس را از روی حرارت برداشته و دو سوم از پنیر رنده شده را اضافه نمایید و هم بزنید، تا آب شود.کلم بروکلی یا گل کلم را آبکش نمایید

 

چگونه تخم مرغ و کلم بروکلی درست کنیم؟

 

و آن ها را در ظرفی نسوز مخصوص فر قرار دهید. سس پنیر را روی سبزیجات بریزید.سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا کاملا سفت شود و کمی به آن نمک و فلفل اضافه نمایید. سفیده تخم مرغ را در مرکز گل کلم ها یا بروکلی ها بریزید.زرده تخم مرغ را وسط سفیده

 

فرم گرفته قرار دهید و بقیه پنیر را روی آن بپاشید. غذا را درون فری که از قبل گرم شده به مدت 3 تا 4 دقیقه روی حرارت متوسط قرار دهید تا سفیده تخم مرغ کمی طلایی شده و پنیر آب شود. با فلفل قرمز پاپریکا آن را تزیین نموده و بلافاصله سرو نمایید.

 

چگونه تخم مرغ و کلم بروکلی درست کنیم؟

 

ارزش غذایی

 

کالری برای یک نفر : 183 کالری

چربی برای یک نفر : 13.20 گرم

پروتئین برای یک نفر : 10.70 گرم

کربوهیدرات برای یک نفر : 5.70 گرم

منبع :

پاسخ دهید