چگونه تمام برنامه های ویندوز ۱۰ را در فایل اکسپلورر به نمایش در بیاوریم ؟

0

برنامه های ویندوز 10
برنامه های ویندوز ۱۰

چگونه تمام برنامه های ویندوز ۱۰ را در فایل اکسپلورر ( File Explorer ) به نمایش در بیاوریم ؟

مقدمه:دوستان خوبم در حالیکه حذف منوی Start در ویندوز ۸ حرکت چندان محبوبی نبود و با انتقاد هایی روبرو شد اما دسترسی , مشاهده و جابجایی بین تمام برنامه ها در صفحه Start ویندوز ۸ کار بسیار ساده و مفیدی بود . نه تنها در این صفحه برنامه های جدید به نمایش در می آمد بلکه ابزارها و برنامه های مرتبط با ویندوز و administrator نیز نشان داده می شد .
مایکروسافت با تمام این تفاسیر منوی Start سنتی را به ویندوز ۱۰ بازگرداند . اما بنابر نیاز و استفاده شما شاید بخواهید ترجیح دهید همانند ویندوز ۸ و ۸٫۱ به سهولت به برنامه دسترسی و آن ها را پیدا کنید .
شایان ذکر است که شما می توانید با استفاده از حالت تبلت ( Tablet Mode ) در دستگاه لمسی خود در ویندوز ۱۰ از صفحه Start که شبیه وینوز ۸ است بهره ببرید . برای فعال و یا غیر فعال کردن حالت تبلت میتوانید در قسمت Action Center ویندوز ۱۰ اقدام کنید .

 

به نمایش در آوردن تمام برنامه ها در File Explorer
برای به نمایش در آمدن تمام برنامه های ویندوز در  File Explorer می توانید به روش زیر عمل کنید .
-همزمان کلید های Windows و R در صفحه کلید را بفشارید .کادر Run باز می شود .
-در این کادر عبارت shell:AppsFolder را وارد کرده و کلید Enter  را بزنید .

این کار File Explorer را باز کرده و تمام برنامه های دسکتاپ و ویندوز استور ( Windows Store ) و همچنین ابزار های سیستم را نشان می دهد .
شما همچنین می توانید این کار را مستقیم و در هر زمان که نیاز داشتید در File Explorer نیز انجام دهید فقط کافیست  عبارت shell:AppsFolder را در کادر مسیر File Explorer وارد کنید . ( کادر مسیر در بالای پنجره File Explorer وجود دارد .)


شاید به مانند صفحه Start پر زرق و برق نباشد ولی تمام آیتم های که در Start منوی شما هست را به صورت یک جا نشان می دهد و همچنین اسناد , لینک وبسایت ها و ابزارهایی که شاید نیازی به آن ها ندارید را نمایش می دهد همچنین بعضی از برنامه ها فاقد آیکون هستند .
با این حال اگر شما می خواهید یک نگاه گذرا و سریع به آیتم های موجود بر روی کامپیوتر خود داشته باشید نیز این روش بسیار مفید است . همچنین در این روش می توانید بین آیتم ها جابجا شده و در صورت نیاز میانبری از برنامه های دلخواه خود بر روی صفحه دسکتاپ ایجاد کنید.

برنامه های ویندوز 10
برنامه های ویندوز ۱۰

نتیجه گیری:کاربران گرامی و عزیز به انتهای ترفند جدید چگونه تمام برنامه های ویندوز ۱۰ را در فایل اکسپلورر نشان بدهیم رسیدیم,  البته اگر شما اسم برنامه مشخصی که نیاز دارید را می دانید ساده ترین راه برای دستیابی به آن این است که دکمه Windows  صفحه کلید را فشار دهید و اسم برنامه مورد نظر خود را تایپ کنید .
همچنین به یاد داشته باشید که با منوی Start جدید در ویندوز ۱۰ شما می توانید برنامه مورد نظر خود را توسط حرف اول آن بیابید .همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید