چگونه خارش داخل گوش را برطرف کنیم؟

0

گیگر :

آزار‌دهنده‌ترین حالت خارش زمانی اتفاق می‌افتد که داخل گوش شما می‌خارد؛ زیرا دسترسی به محل خارش گوش دشوار و خطرناک است. با این حال، چرا گوش می‌خارد و مهم‌تر از آن، با این حس ناخوشایند چه می‌توان کرد؟ پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید و با خواندن این مطلب خود را از شر این مشکل آزار‌دهنده خلاص کنید.

لطفاً با به اشتراک گذاشتن این مطلب به افراد دیگری که از این مشکل رنج می‌برند، کمک کنید.

برای مقابله با خارش داخل گوش ابتدا باید بدانید چه عاملی باعث به وجود آمدن آن شده است.

متأسفانه هر چیزی می‌تواند باعث خارش داخل گوش شود، از یک حساسیت یا تحریک ساده گرفته تا عفونت باکتریایی یا قارچی. رطوبت بستری مناسب برای باکتری‌ها در داخل گوش ایجاد می‌کند؛ در نتیجه اگر اغلب اوقات داخل گوش‌هایتان پر از آب است، احتمال عفونت بسیار زیاد است. چنین خارش شدید و پیوسته‌‌ای می‌تواند باعث شود که اوقات بسیار ناخوشایندی را تجربه کنید.

استفاده از انگشت یا دستمال پارچه‌ای برای خاراندن داخل گوش روش درستی نیست؛ اما طبق گزارش پزشکان برخی افراد برای تسکین خارش گوش خود از ابزارهای نامناسب‌تری مانند سنجاق سر، خلال دندان و چوب لباسی هم استفاده می‌کنند. در نتیجه روش اول بهتر از روش‌های بعدی است.

همان طور که احتمالاً شنیده‌اید، خاراندن یکی از بدترین راه حل‌هاست. خاراندن، پوست داخل کانال گوش را خراش می‌دهد و در نتیجه باعث ورود باکتری‌های بیشتر به داخل گوش و افزایش عفونت می‌شود.

نتیجه این می‌شود که می‌خواهید گوشتان را بخارانید؛ اما می‌دانید که نمی‌توانید. من اغلب اوقات برای از بین بردن این ناراحتی، بدون آسیب رساندن به چیزی با دستم اطراف گوش خود را لمس می‌کنم. این حرکت بیش از آنچه فکرش را بکنید موثر است.

برای رفع این مشکل به پزشک مراجعه کنید
پزشک می‌تواند با معاینه داخل گوش، در صورت وجود عفونت آن ‌را شناسایی کند. سپس احتمالاً برایتان استروئید ملایمی تجویز خواهد شد. با استفاده از یک قطره چکان چند قطره از آن ‌را در داخل گوشتان می‌ریزید. اگرچه در ابتدا این کار آزاردهنده است، اما بعد از مدت کوتاهی خارش گوش تسکین خواهد یافت.

شما می‌توانید این کار را با الکل ۷۰ درصد هم انجام دهید. قبل از انجام این ‌کار باید نکته‌ مهمی را خاطر نشان شویم. کاملاً مطمئن شوید که دلیل خارش گوشتان عفونت نیست. در غیر این صورت، زمانی که الکل را استفاده کنید، باعث ایجاد احساس سوزش شدید خواهد شد.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید