چگونه در بازی GTA V به یک پلیس خوب و وظیفه شناس تبدیل شویم؟

0

چگونه در بازی GTA V به یک پلیس خوب و وظیفه شناس تبدیل شویم؟

اگر چه مدت هاست که از انتشار آخرین نسخه ی بازی GTA V (که به پلتفرم PC مربوط می شد) زمان می گذرد، اما این بازی هنوز هم به عنوان محبوب ترین بازی کامپیوتری بسیاری از گیمر ها محسوب می شود و از همین رو برخی از آن ها هنوز هم بخشی از اوقات فراغت روزانه ی خود را همراه با این بازی سپری می کنند. با این حال بسیاری از گیمر هایی که در حال حاضر تنها به وقت گذرانی در بخش تک نفره و آفلاین بازی GTA V مشغول هستند، شاید تا کنون تمامی گوشه و کنار دنیای این بازی یا همان محیط شهر لوس سانتوس را به طور کامل زیر پا گذاشته باشند و به همین لحاظ اکنون در پی تجربه ای کاملاً نو در این بازی باشند. معمولاً روال مرسوم نسخه های متعدد بازی GTA به این گونه است که شما داستان بازی را ابتدا در قامت یک مجرم خرده پا شروع کرده و در نهایت با پیش رفتن در طول داستان بازی به سلطان بی چون و چرای شهر تبدیل می شوید. با این حال در بازی GTA V این فرصت برای شما فراهم آمده است که بتوانید به عضوی پر تلاش از نیرو های پلیس شهر لوس سانتوس تبدیل گردید و به این ترتیب از گذشته ی تاریک خود فرسنگ ها فاصله بگیرید! البته این امر به همین راحتی امکان پذیر نیست و فوت و فن خاص خود را دارد. از همین رو در ادامه ی این مطلب به اتفاق یکدیگر به طور کامل و جامع خواهیم دید که چگونه می توان در بازی GTA به عضوی فعال از نیرو های پلیس شهر لوس سانتوس تبدیل شد و پس از آن به مبارزه با مجرمان و خلافکاران شهر پرداخت.

 

 

همان گونه که می دانید بازی GTA V بر روی تمامی کنسول های شاخص نسل حاضر و نسل پیشین به همراه پلتفرم PC عرضه شده است و باید به این نکته اشاره کرد که بر روی تمامی این پلتفرم ها شما می توانید بازی را در قامت یک پلیس دنبال کنید. برای قرار گرفتن در قامت یکی از نیرو های پلیس شهر لوس سانتوس شما در گام نخست باید لباس فرم پلیس را بر تن نمایید. در بازی GTA V و در شهر لوس سانتوس رسته های مختلفی از نیروی پلیس وجود دارد که شما می توانید در قامت دو نوع از آن ها قرار گیرید. گزینه ی راحت تر این است که به عنوان عضوی از پلیس بزرگراه شهر لوس سانتوس خدمت کنید. اما در کنار این گزینه ، با کمی درد سر بیشتر می توان یونیفورم نیرو های اصلی پلیس شهر لوس سانتوس که با نام LSPD شناخته می شوند را هم بر تن نمود. البته تمامی این موارد به دارندگان کنسول های خانگی منحصر می شود و در این میان کسانی که به تجربه کردن بازی GTA V بر روی پلتفرم PC مشغول هستند راه بسیار ساده تری را برای عضویت در نیروی پلیس شهر لوس سانتوس در پیش دارند که در بخش پایانی این متن به آن اشاره خواهیم کرد. اما نخست به سراغ دارندگان نسخه های کنسولی این بازی می رویم تا ببینیم که این دسته از گیمر ها چگونه می توانند یونیفورم پلیس شهر لوس سانتوس را به تن نمایند.

 gtav-1

علاقمندان بازی GTA V حتماً از این نکته با خبر هستند که این بازی بر خلاف نسخه های پیشین سری GTA از سه شخصیت اصلی در داستان خود بهره می برد که البته تنها یکی از آن ها یعنی مایکل توانایی پیوستن به نیروی پلیس شهر لوس سانتوس را دارد. بنا بر این برای پوشیدن یونیفورم پلیس شهر لوس سانتوس نخستین کاری که باید انجام دهید این است که حداقل یک بار بازی GTA V را توسط مایکل به پایان ببرید و پس از آن قادر باشید که این بازی را توسط او ادامه دهید. پس از پایان یافتن بازی GTA V یونیفورم پلیس بزرگراه شهر لوس سانتوس (که در واقع لباس فرم کرم رنگی همراه با کلاه کاسکت و عینک آفتابی به شمار می رود) در کمد لباس های مایکل قرار می گیرد و بنا بر این شما می توانید بی هیچ درد سری با سر زدن به کمد لباس خود آن را بر تن نمایید. پس از انجام این کار گام بعدی شما این است که یک اتومبیل پلیس برای خود تهیه کنید. در این میان مسلماً ساده ترین راه برای سوار شدن بر پشت یک اتومبیل پلیس این است که به یک ایستگاه پلیس مراجعه کرده و یکی از اتومبیل های متوقف شده در برابر ساختمان پلیس را به سرقت ببرید! البته اگر بد شانس باشید احتمالاً پس از سرقت اتومبیل پلیس ، تحت تعقیب قرار خواهید گرفت که برای رهایی از این موقعیت می توانید از کد های تقلب این بازی برای بیرون آمدن از حالت تحت تعقیب بودن استفاده نمایید (به منظور این امر کاربران کنسول های اکس باکس می توانند از کد RB ، RB ، B ، RT ، راست ، چپ ، راست ، چپ ، راست چپ و کاربران کنسول های پلی استیشن هم قادرند از کد R1 ، R1 ، دایره ، R2 ، راست ، چپ ، راست ، چپ ، راست چپ بهره بگیرند). پس از انجام این کار شما می توانید با خیال راحت به منزل خود مراجعه کرده و بازی را در آن جا ذخیره نمایید تا اتومبیل پلیس را همیشه در اختیار داشته باشید.

 gtav-2

با داشتن اتومبیل پلیس و بر تن نمودن یونیفورم پلیس بزرگراه شهر لوس سانتوس شما در عمل به عضوی از نیرو های پلیس این شهر تبدیل شده اید و بنا بر این می توانید در محیط بازی GTA V به همکاران خود در امر برقرار نمودن امنیت و آرامش شهر یاری برسانید. برای این کار شما قادر خواهید بود به گشت زنی در خیابان های شهر بپردازید و با دیدن صحنه های جرم و جنایت از قبیل کیف قاپی ، درگیری مسلحانه یا زد و خورد وارد عمل شده و حق مجرمان را کف دستشان بگذارید. البته برای به دام انداختان مجرمان شهر لوس سانتوس راه دیگری نیز پیش روی شما قرار دارد. این که خود شخصاً وارد عمل شده و برای مجرمان آشوب طلب تله بگذارید. به منظور انجام این کار شما می توانید در محله های پر آشوب شهر لوس سانتوس ظاهر شده و با شناسایی افراد مظنون توسط تلفن همراه خود در بازی ، نیرو های پلیس را به آن جا فرا بخوانید. البته پیش از رسیدن نیرو های پلیس به محل باید سعی کنید تا آغاز گر یک درگیری با افراد مظنون یاد شده باشید تا به محض سر رسیدن همکاران خود به محل مورد نظر یک آتش بازی تمام عیار را به چشم ببینید! در این میان شاید برخی علاقمندان بازی GTA V دوست داشته باشند که به جای بر تن نمودن یونیفورم پلیس بزرگراه شهر لوس سانتوس لباس اختصاصی نیرو های پلیس LSPD را بر تن نمایند. در واقع این دسته از گیمر ها باید زحمت بیشتری به خود بدهند. چرا که بر تن کردن لباس نیرو های LSPD تنها توسط ادیتور بازی GTA V امکان پذیر است و برای این کار شما می باید فایل ذخیره ی بازی خود را در این ادیتور دستکاری نمایید تا بتوانید لباس پلیس نیرو های LSPD را ساخته و پس از آن با انتقال فایل ذخیره ی بازی به دایرکتوری اصلی بازی GTA V بتوانید در محیط این بازی از لباس پلیس مربوط به نیرو های LSPD استفاده نمایید.

 gtav-3

همان گونه که در بخش نخست این متن نیز به آن اشاره شد، دارندگان نسخه ی PC بازی GTA V کار راحت تری برای بر تن کردن یونیفورم پلیس شهر لوس سانتوس پیش رو دارند. به این ترتیب که آن ها تنها کافی است تا ماد LSPPD First Response را بر روی نسخه ی PC بازی GTA V نصب نمایند. به بیان ساده تر شما به کمک نصب این ماد هیچ نیازی به انجام مراحل ذکر شده در سطور پیشین این متن نخواهید داشت و به جای آن می توانید در یک چشم بر هم زدن در قامت نیرو های پلیس شهر لوس سانتوس ظاهر شوید. ضمن این که امکاناتی که توسط بهره گیری از این ماد در اختیارتان قرار خواهد گرفت نیز بسیار گسترده تر از حالت عادی خواهد بود. در واقع می توان گفت که ماد LSPPD First Response ، بازی GTA V را به یک شبیه ساز پلیس تمام عیار تبدیل می نماید. به این ترتیب که شما پس از نصب این ماد می توانید با استقرار در ایستگاه مرکزی پلیس شهر لوس سانتوس از تمامی اتومبیل های پلیس موجود در بازی GTA V استفاده کرده و در کنار آن کلیه ی لباس های مربوط به رسته های مختلف پلیس شهر (از پلیس بزرگراه گرفته تا نیرو های ضربت) را نیز بر تن نمایید. علاوه بر آن به موجب نصب ماد LSPPD First Response بر روی بازی خود دیگر نیازی به گشت زنی های کور در شهر برای دریافت ماموریت های تعقیب و گریز جدید نخواهید داشت و در عوض ماموریت های مختلف پلیسی شهر به شکل خودکار به اطلاع شما رسانده می شود و به این ترتیب شما می توانید با سرعت هر چه تمام تر خود را به قلب درگیری های پر آشوب شهر لوس سانتوس برسانید. به عبارت بهتر یکی از برتری های استفاده از ماد LSPPD First Response نسبت به قرار گرفتن عادی در قامت نیرو های پلیس شهر (که در بخش نخست این مطلب به چگونگی آن اشاره شد) این است که با بهره گیری از ماد مذکور شما قادر خواهید بود گستره ی وسیعی از ماموریت های پلیسی شهر لوس سانتوس را به صورت عینی تجربه نمایید. از تعقیب و گریز های مبتنی بر منع قوانین ترافیک گرفته تا درگیری های خونین مربوط به گلاویز شدن باند های مختلف تبهکاری با یکدیگر. در هر صورت به موجب خدمت کردن در پلیس شهر لوس سانتوس شما می توانید لحظات بسیار پر هیجانی را در بازی GTA V تجربه نمایید و تنوع قابل قبولی به تجربه ی خود از این بازی ببخشید.

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید