چگونه در Fallout 4 کارایی اجرای بازی را ارتقا بخشیم؟

0

چگونه در Fallout 4 کارایی اجرای بازی را ارتقا بخشیم؟

بسیاری از علاقمندان دنیای بازی های کامپیوتری به دنبال یافتن اثری هستند که بتوانند ساعت های فراوانی را پای آن وقت بگذرانند و به قول معروف در دنیای بزرگ و بی انتهای بازی مورد نظر غرق شوند. در این میان می توان ادعا کرد که نابودی نسبی بخش نقش آفرینی در بازی Fallout 4 در کنار دیالوگ های خنثی و اکثراً بی تاثیر این بازی ، گیم پلی کلی این اثر را به سمت یک شوتر اول شخص سوق داده است. یک بازی شوتر نسبتاً کم درد سر که داستان آن در محیطی Open World سپری می شود و از این لحاظ دنیای بزرگ و درندشتی را در برابر مخاطبان خود قرار می دهد که جستجو و کنکاش کامل در آن زمان قابل توجهی را می طلبد. بنا بر این بسیاری از علاقمندان بازی های شوتر اول شخص می توانند بدون هیچ گونه تشویش خاطر خاصی به سمت این بازی جذب شوند و به این ترتیب تعداد مخاطبان کلی بازی فال اوت 4 را افزایش دهند. با این حال بسیاری از افراد مذکور که پلتفرم PC را برای بازی کردن انتخاب کرده اند شاید اندکی در انتخاب بازی فال اوت 4 و تجربه ی این اثر تردید داشته باشند. دلیل اصلی این امر هم شاید قدیمی بودن نسبی سخت افزار موجود در سیستم های کامپیوتری برخی از دارندگان پلتفرم PC باشد که به نوعی آن ها را از اجرای روان بازی فال اوت 4 بر روی کامپیوتر های خانگی شان باز می دارد. با این حال برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد و از همین رو آن دسته از علاقه مندان بازی فال اوت 4 که از سیستم های کامپیوتری چندان به روز و سرحالی بهره نمی برند هم می توانند به کمک بهره گیری از برخی ترفند ها به تجربه کردن این بازی و اجرای قابل قبول آن بر روی سیستم های کامپیوتری خود بپردازند.

 

 

برای کسانی که از سیستم های کامپیوتری به روز و خصوصاً کارت های گرافیکی که از بیش از 2 گیگا بایت حافظه ی گرافیکی در معماری خود بهره می برند، استفاده می کنند اجرای بازی فال اوت 4 به شکل معقول و کم درد سر شاید کار چندان دشواری نباشد. چرا که اصولاً بازی فال اوت 4 در حین اجرای خود کارت های گرافیک موجود در سیستم های کامپیوتری را چندان به چالش نمی کشد و اثری نسبتاً (و نه مطلقاً) کم درد سر در این زمینه محسوب می شود. با این حال برخی از گیمر هایی که از سیستم های کامپیوتری قدیمی تر با مشخصات سخت افزاری نسبتاً ضعیف تری بهره می برند شاید اندکی در فرآیند اجرای بازی فال اوت 4 به شکل بهینه به مشکل بر بخورند. خصوصاً که این بازی در برخی لوکیشن های خود با مقادیری افت در میزان نرخ فریم اجرایی نیز مواجه است. شاید یکی از راه های دور زدن مشکل مذکور برای این دسته از گیمر ها نصب کردن ماد Insignificant Object Remover بر روی بازی فال اوت 4 باشد. ماد جدیدی که به تازگی شاهد عرضه شدن آن برای علاقه مندان این بازی بر روی پلتفرم PC هستیم.

 fallout4

بازی فال اوت 4 با و بدون ماد مذکور

با نصب ماد Insignificant Object Remover بر روی بازی فال اوت 4 علاقمندان این بازی شاهد حذف شدن فرآیند اجرای برخی از اشیا و آبجکت های اضافه ای خواهند بود که در محیط این بازی وجود دارد. اشیایی نظیر تخته سنگ ها ، زباله های توده شده در گوشه و کنار لوکیشن های مختلف این بازی ، تکه های روزنامه یا لباس و همچنین سایر موارد مشابه که نه تنها اشیا چندان مهم و قابل تعاملی در محیط بازی فال اوت 4 و گیم پلی این اثر محسوب نمی شوند، بلکه به منظور پردازش آن ها فشار مضاعفی نیز بر سیستم های پردازشی گیمر ها یا همان کارت های گرافیک آن ها وارد می آید. بنا بر این در ساختار ماد Insignificant Object Remover شاهد غیر فعال شدن فرآیند پردازش اشیا و آبجکت های مذکور هستیم تا گیمر ها بتوانند بهبود قابل قبولی را در فرآیند اجرای بازی فال اوت 4 بر روی سیستم های کامپیوتری خود تجربه کنند و در عین حال نرخ فریم بهتر و با ثبات تری را در طول مراحل مختلف این بازی دریافت نمایند. بر طبق ادعای سازنده ی ماد Insignificant Object Remover برخی موارد جانبی نظیر تنظیمات گرافیکی بازی فال اوت 4 نیز می تواند در بهبود عملکرد این ماد موثر واقع شود. او در عین حال معتقد است که ماد Insignificant Object Remover به شکل مستقیم هیچ آبجکت یا مورد خاصی را از بازی فال اوت 4 حذف نمی کند؛ چرا که بسیاری از آبجکت های طراحی شده برای این بازی اشیایی غیر تعاملی هستند که به صورت فیزیکی در بازی فال اوت 4 وجود خارجی ندارند. در این میان کار ماد مذکور نیز تنها غیر فعال ساختن فرآیند پردازش این اشیا توسط کارت گرافیک سیستم های کامپیوتری است. ضمن این که ماد Insignificant Object Remover در عین غیر فعال ساختن فرآیند پردازش آیتم های غیر ضروری موجود در بازی فال اوت 4، چگالی بسیاری از آیتم های موجود در این بازی را نیز به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد و به این ترتیب فرآیند پردازش این بازی بر روی سیستم های کامپیوتری گیمر ها بهتر از حالت عادی خواهد بود. به این ترتیب علاقه مندان بازی فال اوت 4 می توانند این ماد را بدون هیچ گونه ترس یا نگرانی خاصی از ناقص شدن ساختار دیداری بازی خود بر روی نسخه ی PC از بازی فال اوت 4 نصب نمایند. پس اگر شما هم جزو یکی از علاقه مندان بازی فال اوت 4 به شمار می روید و قصد دارید که این بازی را به شکل روان بر روی سیستم های کامپیوتری نه چندان توانمند خود اجرا نمایید می توانید به سراغ استفاده از ماد Insignificant Object Remover بروید و نتیجه ی نصب کردن آن بر روی بازی فال اوت 4 را خود به عینه مشاهده نمایید.     

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید