چگونه سطح فکری را ارتقا دهیم؟

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، یکی از راه های ارتقای سطح فکری و رفتاری افراد ایجاد مهارت فکر کردن منطقی است که این مهم باید در اصول تربیتی توسط والدین مد نظر قرار بگیرد. معمولاً افرادی که انعطاف پذیر هستند فرصت بیشتری برای بروز رفتارها، نگرش ها و احساسات مناسب تر خواهند داشت.

انعطاف باعث ایجاد تفکر منطقی در فرد می شود در حالیکه در اغلب افراد دیده می شود که نافرمانی جزء اصلی عادت های رفتاری شان شده و به دلیل عدم انعطاف لازم افکار و نگرش های غیر منطقی بر آنها تسلط پیدا کرده است. بنابراین تغییر در افکار و نگرش با تغییر و یا اصلاح در انعطاف میسر می شود.

بهترین روش برای ارتقای مهارت تفکر منطقی، حرف زدن با افرادی که می توان به عنوان الگو از آنها در زندگی یاد کرد. به طور مثال صحبت کردن با والدین در خصوص تبیین موضوعات روز علاوه بر داشتن جذابیت برای افراد به ایجاد تفکر منطقی نیز کمک می کند.

یکی دیگر از توصیه هایی که اغلب متخصصان علوم رفتاری دارند ایجاد یک فضای آرام برای اعضای خانواده است که در این فضا افراد با صبر و حوصله به استدلال توانایی و تحلیل منطقی بپردازند. همچنین والدین موظف هستند درباره پیامدهای رفتارهای منفی و افکار غیر منطقی به فرزندان خود توضیح دهند و با ایجاد تعامل و تببین موضوعات مختلف به بحث و گفتگو و تبادل نظر بپردازند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید