کابوس بازی Five Night at Freddy's برای یک پیتزا فروشی واقعی

0

کابوس بازی Five Night at Freddy's برای یک پیتزا فروشی واقعی

مجموعه بازی های Five Night at Freddy’s بی شک از  جمله بهترین آثار مستقل منتشر شده در سال گذشته محسوب می شدند که توانستند سر و صدای زیادی در دنیای بازی های کامپیوتری به پا کرده و هواداران فراوانی را برای خود دست و پا نمایند. با این حال هر چقدر که وجود سری بازی های Five Night at Freddy’s در طول یک سال گذشته برای خالق این مجموعه یعنی اسکات کَوٍثِن حکم یک رویا را داشته است، به همان نسبت آشنایی علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری با عناوین حاضر در سری Five Night at Freddy’s برای کارکنان بخت برگشته ی یک پیتزا فروشی محلی در کشور امریکا حکم کابوسی تمام نشدنی را در طول یک سال اخیر یافته است.

رویداد های مجموعه بازی های Five Night at Freddy’s در یک پیتزا فروشی خیالی به نام Freddy Fazbear رخ می دهد. یک پیتزا فروشی بزرگ و مجهز برای کودکان که محیط آن (به منظور جلب توجه آنان) مملو از عروسک های بزرگ و رنگارنگ است. عروسک هایی که در نیمه های شب ناگهان زنده می شوند و قصد جان افرادی را می کنند که در پیتزا فروشی فِرِدی حضور دارند. حال خلق شدن پیتزا فروشی نفرین شده ی فردی فزبیر در بازی Five Night at Freddy’s ، بلای جان مدیر و کارکنان یک پیتزا فروشی واقعی در منطقه ی لانگ برنچ از ایالت نیو جرسی امریکا شده است. در واقع کارکنان این پیتزا فروشی ایتالیایی که پیتزا فروشی Freddie نام دارد و تحت سرپرستی فردی به نام فرد سیالا اداره می شود، از زمان تاسیس این رستوران در سال 1994 میلادی تا کنون ، هیچ گاه به اندازه ی یک سال اخیر با درد سر و گرفتاری روبرو نبوده اند. دلیل اصلی این درد سر هم کودکان کم سن و سالی هستند که به احتمال فراوان از مخاطبان مجموعه بازی های Five Night at Freddy’s به شمار می روند و مایل به دانستن پاسخ این پرسش هستند که آیا پیتزا فروشی Freddie با پیتزا فروشی Freddy Fazbear ارتباط خاصی دارد و اگر بر فرض محال این ارتباط برقرار است آیا در پیتزا فروشی Freddie هم خبری از عروسک های شیطانی قاتل یافت می شود یا خیر؟! بنا بر تایید مدیر این پیتزا فروشی بد شانس، روزانه تعداد بیشماری کودک (که عده ی قابل توجهی از آن ها را کودکان ساکن در سایر ایالت های امریکا تشکیل می دهند) پس از پایان یافتن زمان مدرسه هایشان با پیتزا فروشی فردی تماس گرفته و پرسش های مشابهی را با کارکنان حاضر در این پیتزا فروشی مطرح می سازند.

 five-nights-at-freddy

شاید اگر قوانین سفت و سخت کپی رایت در کشور امریکا حکم فرما نبود، مدیر رستوران فِردی یعنی آقای فرد سیالا می توانست با تبدیل پیتزا فروشی خود به مکانی مشابه با پیتزا فروشی فردی فزبیر در مجموعه بازی های Five Night at Freddy’s (از طریق آراستن محیط رستوران خود با عروسک های مشابه موجود در این بازی)، مشتریان فراوانی را به سمت رستوران خود جذب نماید و از این طریق در آمد کلانی را به جیب بزند. اما اکنون به موجب وجود مقررات کپی رایت در کشور امریکا، او ناچار شده است برای راحتی کار مشتریان واقعی پیتزا فروشی خود و کسانی که به منظور ثبت سفارش پیتزا به پیتزا فروشی Freddie زنگ می زنند، خط تلفن جداگانه ای را برای توجیه کودکانی که به شکل مداوم با پیتزا فروشی او تماس می گیرند اختصاص داده و از طریق کارکنان خود به آن ها گوشزد نماید که پیتزا فروشی Freddie هیچ ارتباطی با پیتزا فروشی خیالی Freddy Fazbear در بازی Five Night at Freddy’s ندارد و در پیتزا فروشی آن ها هیچ عروسکی اعم از شیطانی یا غیر شیطانی یافت نمی شود. البته پیتزا فروشی Freddie در ایالت نیو جرسی، تنها قربانی محبوبیت و شهرت بی مثال مجموعه بازی های Five Night at Freddy’s به شمار نمی رود و در این میان رستوران های دیگری هم با نام های مشابه در ایالت های گوناگون امریکا وجود دارند که به همین مشکل گرفتار آمده اند. به عنوان مثال می توان به رستوران Fast Freddie’s Pizza and Pasta در منطقه ی رزویل از ایالت کالیفرنیا اشاره کرد که به دلیل بهره بردن از یک نماد عروسکی عجیب و غریب و مشابه با عروسک های حاضر در مجموعه بازی های Five Night at Freddy’s (به عنوان نماد اصلی رستوران خود) بیش از سایر همتایان خود در مظان اتهام ارتباط باپیتزا فروشی فردی فزبیر قرار دارد! به هر حال تا زمانی که مجموعه بازی های Five Night at Freddy’s در اوج محبوبیت و شهرت قرار داشته باشند، به نظر نمی رسد که چیزی از درد سر های ایجاد شده برای رستوران هایی که از نام Freddie یا Freddy بهره می گیرند کاسته شود. جالب این جاست که نسخه ی بعدی از مجموعه بازی های Five Night at Freddy’s یعنی بازی Five Night at Freddy’s: Sister Location نیز در راه است و به دلیل بهره بردن این بازی از لوکشینی کاملاً جدید، احتمال اضافه شدن رستوران های تازه ای هم به لیست قربانیان بد شانس این بازی وجود دارد!    

  

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید