کابین هواپیمایی که به واگن باری تبدیل می‌شود

0

گیگر :

شرکت ایرباس اخیراً طرحی را به نام خود ثبت کرده که کابین هواپیما را به یک واگن باری تبدیل می‌کند.

تجربه پرواز در کلاس مقرون‌به‌صرفه خطوط هوایی تجاری در حال حاضر یک تجربه نسبتاً ناخوشایند است، اما به نظر می‌رسد طراحان هواپیما قصد دارند این تجربه را بدتر کنند. جدیدترین طرح ثبت‌شده شرکت ایرباس، روز ۵ آبان مورد تأیید قرار گرفت. این ثبت اختراع در سال ۲۰۱۳ ارائه شده بود. یک کابین متشکل از قطعات مختلف که مسافران قبل از آنکه حتی هواپیما برسد، می‌توانند در آن بنشینند، در این طرح ثبت‌شده ارائه شده است. این کابین را پس از برداشتن کابین قبلی می‌توان به هواپیما متصل کرد. بدین طریق مدت‌زمان لازم برای آماده‌سازی هواپیما برای پرواز کاهش می‌یابد. همچنین این طرح کمک می‌کند تا مسافرین بیشتری در لوله‌های فلزی باریک که در ارتفاع هزاران فوتی در آسمان پرواز می‌کنند، جای بگیرند.

این طرح یک کابین تکه‌ای قابل‌حمل را تشریح می‌کند که متشکل از یک کف، یک بخش بالا در بدنه هواپیما متصل به کف و یک دیوار پایانی اول و دوم است که در آن دیوار پایانی اول و دوم، کف و بخش بالایی بدنه هواپیما، کابین را تشکیل می‌دهند. طبق این سند، این کابین‌ها را می‌توان برای حمل‌ونقل مسافر، چمدان، بار یا ترکیبی از آن‌ها تغییر داد. همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، در این مدل ایرباس، بدنه هواپیما به واگن باری تبدیل می‌شود که در فرودگاه بیرون کشیده می‌شود تا محفظه بعدی حامل مسافران را قبل از پرواز هواپیما داخل هواپیما قرار دهند.

 در این طرح واگن قبل از پرواز هواپیما روی بال‌های آن قرار می‌گیرد. اگرچه این موضوع ذهن مسافران نگران را تسکین نمی‌دهد؛ اما حداقل انسانی‌تر از چیزی است که شرکت ایرباس در ماه اکتبر ارائه داد. در آن طرح مسافران در بالای یکدیگر به شکل توده‌ای و به منظور صرفه‌جویی در فضا انباشته شده‌ بودند. ایرباس تنها شرکتی نیست که برای آزمایش علم شرورانه خود بر روی مسافران خطوط هوایی تلاش می‌کند. شرکت زودیاک سیتز فرنس (Zodiac Seats France) اوایل سال جاری آرایشی بسیار ناخوشایند برای صندلی‌های هواپیما ارائه داد که ظاهراً فضا را در کلاس مقرون‌به‌صرفه با برگرداندن صندلی‌های وسط به اطراف افزایش می‌داد و باعث می‌شد مسافران با یکدیگر رودررو شوند. این آرایش آن‌ها را مجبور می‌کرد که به چشمان اطرافیان خود خیره شوند.

خوشبختانه در حال حاضر تمام این طرح‌ها در مرحله ثبت اختراع هستند؛ اما هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده آن‌ها را به واقعیت تبدیل نکنند. با این حال، زمانی که شما این مطلب را می‌خوانید، در جایی در دفاتر مرکزی ایرباس و بوئینگ، اشخاصی در حال طراحی مراحل بعدی نوآوری در مسائل مربوط به مسافران هستند. شاید صندلی برقی یا یک روش جدید که بدن انسان را به شکلی کوچک‌تر و راحت‌تر حالت دهد. تا آن زمان، بایستی همچنان خطوط امنیتی طولانی، تأخیرهای مکرر و پرواز‌های ناراحت‌کننده را تحمل کنید.

 

cover

پاسخ دهید