کاخ سفید: تاثير واقعي تاخير در برچيدن سانتريفوژها فقط تاخير در لغو تحريم ها خواهد بود

0

گیگر :

من آن را تاخیر خطاب نکردم. ما گفته ایم ایران باید گام های بسیاری برای اجرای این توافق قبل از پیشنهاد تخفیف تحریم ها بردارد. آنها باید کارهای بسیاری انجام دهند و من فکر می کنم که هنوز زود است آن را تاخیر خطاب کنیم و مطمئنا این مسئله نقض نیست اما تاثیر واقعی این خبر فقط احتمال تاخیر در تخفیف تحریم ها خواهد بود که ما می دانیم ایرانی ها بدنبال این تخفیف تحریم ها هستند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کاخ سفید: تاثير واقعي تاخير در برچيدن سانتريفوژها فقط تاخير در لغو تحريم ها خواهد بود
سخنگوی کاخ سفید درباره اقدام ایران در توقف جمع آوری سانتریفوژها گفت: تاثیر واقعی این خبر فقط احتمال تاخیر در لغو تحریم ها خواهد بود.

به گزارش «انتخاب»،جاش ارنست گفت:ما در گذشته درباره مسائل مختلف از جمله توافق بین المللی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای با اسرائیل اختلاف نظر داشتیم اما این مسئله هرگز موجب نشد رئیس جمهور از تعامل با همتایان اسرائیلی برای تقویت همکاری امنیتی و اطلاعاتی و تقویت حمایت ما از امنیت ملی اسرائیل دست بردارد.

وی گفت: کاخ سفید به این احساس رسید که متحد اسرائیلی ما تمایل واقعی برای ادامه همکاری در جهت دنبال کردن منافع ملی دو طرف دارد.ما منافع مشترک بسیار داریم و توانایی ما برای همکاری سازنده با اسرائیل موجب تامین امنیت بیشتر برای شهروندان آمریکایی و همچنین اسرائیلی می شود.

جاش ارنست گفت:یک نتیجه قابل توجه این نشست این بود که توافقی درباره تمدید یادداشت تفاهم صورت گرفت که موجب می شود حمایت نظامی آمریکا به اسرائیل تمدید شود. یک کار گروه از آمریکا ماه آینده به اسرائیل سفر خواهد کرد تا تهدیدات پیش روی اسرائیل در منطقه را تحلیل کندو ظرفیت اسرائیل برای مقابله یا دست کم کاهش این تهدیدات را مورد ارزیابی قرار دهد و سپس مشخص کند که چه نوع کمکی آمریکا می تواند برای رفع این نیازها ارائه کند.

خبرنگاری پرسید گزارش ها حاکی از آن است ایران برچیدن سانتریفوژها در کارخانه غنی سازی اورانیوم را متوقف کرده است. این اتفاق زمانی روی داد که اوباما و نتانیاهو در حال گفتگو بودند. رئیس جمهور به نخست وزیر درباره اطمینان از این توافق هسته ای چه چیزی گفت؟ آیا فکر می کنید وی (اوباما) درباره اجرای این توافق تضمین داد؟

جاش ارنست گفت: نکته مهمی که مردم باید درک کنند این است که ایران تا به تعهداتی که در این توافق داده است،عمل نکند از تخفیف تحریم ها برخوردار نخواهد شد. برچیدن مقداری از سانتریفوژها؛ تقریبا تمام سانتریفوژها که شما به آن اشاره کردید لازم است قبل از آن که ایران از تخفیف تحریم ها برخوردار شود،انجام شود. ما از بیانیه های رسمی و همچنین از اقدامات ایرانی ها دیده ایم که آنها کاملا مشتاق هستند از این تخفیف تحریم ها بهره مند گردند. جامعه بین المللی از نزدیک ناظر نحوه اجرای توافق به وسیله ایران خواهد بود و اگر تاخیری در اجرای توافق صورت گیرد که من نمی دانم تا الان روی داده باشد،تنها تاثیر واقعی آن تاخیر در تخفیف تحریم ها خواهد بود که ما می دانیم ایرانی ها بدنبال این تخفیف تحریم ها هستند.

خبرنگار پرسید آیا شما این اقدام در توقف برچیدن سانتریفوژها را تاخیر در اجرای توافق خطاب می کنید؟ جاش ارنست گفت:من آن را تاخیر خطاب نکردم. ما گفته ایم ایران باید گام های بسیاری برای اجرای این توافق قبل از پیشنهاد تخفیف تحریم ها بردارد. آنها باید کارهای بسیاری انجام دهند و من فکر می کنم که هنوز زود است آن را تاخیر خطاب کنیم و مطمئنا این مسئله نقض نیست اما تاثیر واقعی این خبر فقط احتمال تاخیر در تخفیف تحریم ها خواهد بود که ما می دانیم ایرانی ها بدنبال این تخفیف تحریم ها هستند.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید