کارگردان «محمد رسول الله (ص)» به پشت‌صحنه «ایستاده در غبار» رفت

0

به نقل از گیگر:

به گزارش سینماپرس، گروه تولید فیلم «ایستاده در غبار» که هم‌ اکنون مشغول فیلمبرداری در لوکیشنی حوالی جنوب تهران هستند، میزبان مجید مجیدی، مهدی فرجی (مدیر سابق شبکه یک) و سید محمد آوینی شدند.

در این دیدار حبیب‌اله والی‌نژاد و محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده و کارگردان فیلم، وضعیت تولید پروژه «ایستاده در غبار» را برای مجیدی، فرجی و آوینی شرح دادند.

مهدی فرجی که در زمان تولید پروژه «آخرین روزهای زمستان» مدیر شبکه یک سیما بود، ضمن مرور خاطرات تولید آن پروژه، جزییاتی از آن مستند را برای مجید مجیدی بازگو کرد. مجیدی در یکی از پلان‌هایی هم که مهدویان مشغول کارگردانی بود، در کنار او قرار گرفت تا از نزدیک شاهد جزییات فیلمبرداری پروژه قرار بگیرد.

همچنین مجیدی، فرجی و آوینی دقایقی از صحنه‌های تدوین شده فیلم را همراه با مهدویان و عوامل پشت ‌صحنه تماشا کردند. مجیدی پس از این نمایش، مهدویان را به خاطر کارگردانی، فضاسازی شهری  و بازی‌های خوب بازیگران تحسین و از کادربندی‌ها و قاب‌های هادی بهروز، مدیر فیلمبرداری «ایستاده در غبار» تمجید کرد.

کارگردان فیلم‌های «بچه‌های آسمان» و «رنگ خدا» با اشاره به اینکه تصنع موجود در برخی فیلم های جنگی از باورپذیر بودن آن برای مردم می کاهد، تاکید کرد: در فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» این تصنع به چشم نمی خورد.

«ایستاده در غبار» نخستین اثر سینمایی محمدحسین مهدویان است که زندگی جاوید‌الاثر احمد متوسلیان را از دوران کودکی تا سال‌های حضور در جبهه‌های جنگ روایت می‌کند. تهیه ‌کننده‌ این فیلم حبیب‌الله والی نژاد است و این دومین تجربه‌ همکاری او با مهدویان بعد از مجموعه «آخرین روزهای زمستان» به شمار می رود.

فیلمبرداری «ایستاده در غبار» از اواسط شهریور ماه در شهرک سینمایی دفاع مقدس آغاز شده و اولین نمایش رسمی فیلم در سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر خواهد بود

پاسخ دهید