کارگروه ارتباط با صنعت در دانشگاه خوارزمی

0

رییس دانشگاه خوارزمی از کارگروه ارتباط صنعت برای اجرایی شدن تفاهم نامه ها در این دانشگاه خبر داد.

محمدعلی سبحان‌اللهی رییس دانشگاه خوارزمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ گفت:در راستای سیاست‌های وزارت علوم برای ارتباط بیشتر دانشگاه‌های کشور با دانشگاه‌های جهان، دانشگاه خوارزمی مسئول ارتباط با دانشگاه‌های کشور اتریش شده است.

وی ادامه داد: فعال شدن هر چه بیشتر بخش بین‌الملل دانشگاه به طور جدی دنبال می‌شود که بر همین اساس برگزاری دوره‌های مشترک، تبادل دانشجو و انجام پروژه‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی نیز در دستور کار قرار دارد.

رییس دانشگاه خوارزمی با اشاره به ارتباط دانشگاه خوارزمی و دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد: سال گذشته 18 تفاهم نامه و در شش ماهه ابتدای سال جاری نیز 11 تفاهم نامه با دستگاه‌های اجرایی به امضا رسیده است.

وی از فعال شدن کارگروه ارتباط با صنعت دانشگاه خوارزمی برای اجرایی کردن این تفاهم‌نامه‌ها خبر داد و بیان کرد: جهت فعالیت‌های دانشگاه خوارزمی باید به سمت جامعه و رفع نیازهای کشور کشیده شود.

سبحان‌اللهی تصریح کرد: اجرای این تفاهم‌نامه‌ها از طریق دانشکده‌ها و اعضای هیات علمی صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر لزوم توسعه رشته‌های میان رشته‌ای در دانشگاه اظهار کرد: توسعه این نوع از رشته‌ها یکی از نیازهای جامعه است که وزارت علوم نیز از آن حمایت می‌کند و در همین راستا توسعه رشته‌های قدیمی باید کنار گذاشته شود و علاوه بر توسعه رشته‌های میان رشته‌ای، رشته‌هایی که برای دانشگاه برند محسوب می‌شود توسعه یابد.

رییس دانشگاه خوارزمی از سیاست های این دانشگاه برای تاسیس مراکز رشد خبر داد و گفت: در هفته جاری یک مرکز رشد در تهران، چند مرکز رشد در کرج و یک مرکز رشد نیز با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه آغاز به کار کرد.

وی در خصوص شرکت‌های دانش بنیان گفت: با توجه به محدودیت بودجه‌ای که در دستگاه‌های اجرایی برای همکاری در پیشبرد پروژه‌ها وجود دارد، این شرکت‌ها به خوبی می‌توانند در نیل به این هدف به ما کمک کنند.

سبحان‌اللهی با بیان اینکه راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان پر محتوا یکی از نیازهای دانشگاه خوارزمی است، یادآورشد: اخیرا اولین شرکت دانش بنیان در دانشگاه خوارزمی مستقر شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید