کالبد شکافی ال‌جی G5 توسط iFixit

0

lg_g5_6 Hamed Feshki

این روز‌ها بسیاری از گوشی‌های هوشمند مدرن از قطعات پیچیده‌ای تشکیل شده‌اند. این به آن معنی است که تعمیر این نوع گوشی‌ها از آنچه فکر می‌کنید دشوارتر است. با این حال خبر خوب برای اشخاصی که قصد خرید ال‌جی G5 را دارند این است، که شما می‌توانید قبل از خرید به کالبد‌شکافی اخیر این گوشی توسط گروه iFixit نگاهی بیندازید و ببینید که تعمیر این گوشی به علت عدم پیچیدگی قطعات بسیار آسان است.

در حقیقت ifixit در رابطه با قابلیت تعمیرپذیری، به گوشی ال‌جی G5 امتیاز 8 از 10 را داده است. این امتیاز، در مقایسه این گوشی با گوشی سامسونگ گلکسی S7 که 3 از 10 است نمره بسیار قابل قبولی برای این دستگاه محسوب می‌شود. همچنین این دستگاه، امتیاز قابلیت تعمیر آیفون 6S را نیز پشت سر گذاشته است. طبق نظر کارشناسان ifixit آیفون 6S، امتیاز 7 از 10 را کسب کرده است.

همچنین کارشناسان معتقد هستند، در این گوشی زیاد از اتصالات استفاده نشده است. این به این معنی است که تعمیرکاران برای بازکردن این گوشی زحمت زیادی متحمل نمی‌شوند. پیچ‌های استفاده شده نیز بر طبق استاندارد فیلیپس هستند و برخلاف گوشی آیفون اپل که طراحی منحصر به شرکت دارد، برای تعمیر نیازی به فرستاده شدن گوشی نزد متخصصان ال‌جی نیست!

تنها نقطه ضعف ال‌جی G5 این است که صفحه نمایش گوشی به صورت مونتاژ شده است و در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد، مجبور به تعویض قطعه خواهید شد، که به نوبه خود می‌تواند هزینه تعمیر را افزایش دهد.

lg-g5-teardown-Hamed Feshki

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید