کامپیوتکس ۲۰۱۶: تمام بازی های واقعیت مجازی نمایشگاه را یکجا ببینید!

0

کامپیوتکس ۲۰۱۶: تمام بازی های واقعیت مجازی نمایشگاه را یکجا ببینید!

سال قبل که به نمایشگاه کامپیتوکس ۲۰۱۵ سر زدیم، کمتر از تعداد انگشتان یک دست ممکن است بود عینک های واقعیت های مجازی را مشاهده کنید که آن هم با باگ های فراوان تجربه ای نه چندان جالب را برای کاربر فراهم می کردند. حالا با گذشت یک سال همه چیز فرق کرده و در هر گوشه از نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۶، کمپانی های مختلف بازی ها و سرگرمی های مختلفی مبنی بر عینک های مجازی به پا کرده اند. این ویدئو تمام بازی های واقعیت کجازی که در طی نمایشگاه با آنها روبرو شدیم را در بر گرفته است. امیدواریم از آن لذت ببرید!

تقریبا تمامی کمپانی ها از عینک واقعیت مجازی HTC VIVE برای نمایش تجربه واقعیت مجازی استفاده کرده اند. یکی از دردسرهای استفاده از این عینک، کابل های مختلفی است که به منصل است و به همین خاطر شاهد بودیم در برخی موارد یک نفر هم مسئول مدیریت کابل ها بر عهده گرفته تا گیمر در زمان حرکت، میان کابل های مختلف گره نخورد! برخی دیگر از کمدانی ها همچون زوتاک  سخت افزار مورد نیاز را در یک کوله پشتی قرار داده اند. کمپانی  MSI نیز یک کوله پشتی مخصوص طراحی کرده که در واقع یک کیس کامپیوتر همراه و مجهز به سخت افزار مورد نیاز برای اجرای بازی های واقعیت مجازی است. 

هر چه که باشد، این فناوری تازه اول راه است و به خوبی می توان دید که کمپانی های مختلف درباره آن بسیار هیجان زده هستند. قطعا در سال آینده با نمونه های بسیار پیشرفته تر واقعیت مجازی روبرو شده و شاید دیگر مشکل کابل هم برطرف شده باشد!

 

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید