کامپیوتکس 2016:به همراه یک حرفه ای به نام COUGAR (اختصاصی سخت افزار)

0

کامپیوتکس 2016:به همراه یک حرفه ای به نام COUGAR (اختصاصی سخت افزار)

شب گذشته در کنار شما بودیم به همراه چندین گزارش اختصاصی از سخت افزار.به همراه شما برترین غرفه های کامپیوتکس 2016 را مرور کرده و تصاویر آنها را برای شما عزیزان به نمایش درآوردیم.یکی از این غرفه ها،مربوط به کمپانی خوش نام COUGAR بود.شب گذشته در قسمت اول تصاویر غرفه این کمپانی،شما را با تجهیزات جانبی و گیمینگ آن آشنا ساختیم.اینک سری خواهیم زد به بخش دیگر این غرفه و تصاویر کیس و پاورهای این برند.

 

بهتر است تا با کیس های COUGAR آغاز نمائیم.کیس هایی که به هیچ وجه برای ما غریبه نیستند.تولید برخی از محصولات این برند در ایران و یا به سفارش ایران (کمپانی گرین) موجبات آشنایی کاربران با کوگار را فراهم ساخته است.

با کیس PANZER MAX آغاز می کنیم.یک محصول در کلاس FULL-TOWER و مناسب برای سیستم های حرفه ای،Multi GPU و مادربردهای E-ATX و ATX.هر چند که نصب مادربردهای کوچکتر نیز در آن بلامانع است.کیس به نمایش درآمده از COUGAR اما به همراه یک مود است.هر چند که بسیاری از سخت افزارهای داخلی قابل مشاهده نبوده و در فهرست اطلاعات جایی ندارند،اما 4 کارت گرافیک AMD را می توان به آسانی از بیرون کیس نیز تشخیص داد.این محصول از 8 فن پشتیبانی کرده و یک کنترلر آنالوگ در قسمت جلو نیز برای آن در نظر گرفته شده است.یکی از نکات جالب توجه در PANZER،نصب ذخیره سازهای 2.5 و 3.5 اینچی در اطراف بدنه است.

محصول بعدی،کیس PANZER است.بر خلاف کیس MAX،این محصول دارای جثه ای کوچکتر بوده و در دسته بندی MID-TOWER قرار می گیرد.این محصول بی شباهت به کیس گرین کوگار X7 نیست.پشتیبانی از 8 عدد فن،4 جایگاه رادیاتور و پشتیبانی از رادیاتورهای 360 میلی متری نیز از جمله ویژگی های آن است.کارت گرافیک هایی به طول 425 میلی متر نیز به آسانی درون آن نصب می شوند.

در قسمت بعد شاهد کیس دوست داشتنی QBX هستیم.این محصول در دسته بندی مدل های MINI-ITX قرار گرفته و برای مادربردهای پیشرفته و جدید mini-ITX گزینه بسیار مناسبی است.کاربرانیکه به دنبال خرید کیس های جمع و جور و کوچک در رده Mini-ITX هستند معمولا دوست دارند تا برخلاف ابعاد کوچک از سخت افزاری با عملکرد بالا هم بهره مند شوند. اما همیشه مشکل دمای بالا و خنک نگه داشتن اجزاء داخلی به دلیل محدودیت فضا در چنین سیستم هایی از دغدغه های بزرگ این کاربران محسوب می شود.کیس QBX دارای ابعاد 178 x 260 x 368 میلی متری است که این نشان می دهد فضای زیادی توسط آن اشغال نخواهد شد و این درصورتی است که شما می توانید به راحتی کارت های گرافیک بزرگ و حرفه ای تا 35 سانتی متر طول و همینطور تعداد 5 درایو SSD یا دیسک سخت را در این کیس جای دهید.

  اگرچه در کیس های پلتفرم PC خیلی رایج نیست اما در این کیس از محفظه مخصوص برای نصب درایو نوری باریک استفاده شده است. همچنین در این کیس می توان از منبع تغذیه ای با حداکثر طول 14 سانتی متر بهره برد که مسیر مخصوص طراحی شده برای انتقال حرارت آن به خنک ماندن کیس کمک زیادی می کند.در این کیس می توان تا هفت عدد فن و یا یک رادیاتور خنک کننده آبی با طول 24 سانتی متر را در آن نصب کرد. بنابراین همانطورکه اشاره شد کاربرانیکه می خواهند از یک سیستم قوی و پیشرفته و در عین حال کوچک و جمع و جور بهره ببرند و به هیچ عنوان نگران حرارت قطعات داخلی سیستم خود نباشند، این محصول به طور خاص برای هدف آنها طراحی و تولید شده است.

در قسمت بعد شاهد کیس MX310  هستیم.یک کیس در کلاس MID-TOWER.این محصول در پنل جلوی خود قادر به ارائه ولتاژ کامل 5 ولت و 2.1 آمپر است.این کیس در پنل جلو به دو فن کنترلر آنالوگ اما ارگونومیک مجهز شده است.

این کیس زیبا از 5 عدد فن،واترکولرهای 120 میلی متری در 3 قسمت،هدرهای USB 3.0 و کارت گرافیک های بیش از 30 سانتی متر پشتیبانی می کند.حداکثر 9 درایو در ابعاد متفاوت درون آن قابل نصب هستند.مادربردهای ATX نیز حداکثر توان ابعادی برای پشتیبانی است.

در نهایت به پاورهای (PSU) این برند می رسیم.مدل هایی از خانواده VTX،STX،GX-S و LX در نمایشگاه کامپیوتکس به نمایش درآمده اند.گل سر سبد خانواده VTX،مدل VTX700 است.این منبع تغذیه به استاندارد 80 PLUS Bronze مجهز بوده و حداکثر 88% بازدهی دارد.

این محصول از فناوری های OVP،UVP،OPP و SCP پشتیبانی می کند.سری VTX در دمای 40 درجه سانتی گراد نیز بدون مشکل و افت جریان فعالیت خواهند کرد.تمامی مدل های VTX تنها در توان خروجی متفاوت بوده و به طور عمده دارای یک مشخصات واحد هستند.

محصولات GX-S را می توان مقداری حرفه ای تر دانست.این پاورها نیز در دمای 40 درجه سانتی گراد بدون افت کارایی خدمت خواهند کرد.دقت 92% درصدی آنها مدیون استاندارد 80 PUS Gold است.GX-S نیز در زمینه پشتیبانی از استانداردهای اخذ شده،دقیقا به مشابه VTX است.

سری LX نیز تا کنون تنها در دو مدل 500 و 600 وات به تولید رسیده است.این محصولات نیز از استاندارد 80 PLUS Bronze برخوردار بوده و 88% درصد خروجی مثبت دارند.یکی از مهمترین توانایی های آنها،قابلیت کابل کشی کاملا ماژولار است.LX ها از فن های 12 سانتی متری بهره می برند.

و اما پاورهای دیجیتال COUGAR به نام سری CMD نیز در این نمایشگاه حضور دارند.CMD ها را می توان در دسته حرفه ای ها قرار داد.پاورهای CMD در دو مدل 500 و 600 وات تولید شده و از استاندارد 80 PLUS Bronze برخوردار هستند.

CMD ها از یک نرم افزار اختصاصی برای مدیریت توان و مانیتور مشخصات برخوردار هستند.وجود هدرهای جداگانه برای فن ها،از جمله دیگر ویژگی های آن است.ریپل های 12 ولت در این پاورهای بسیار استیبل بوده و COUGAR آنها به منظور اورکلاک،مناسب می داند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید