کامپیوتکس 2016:غرفه Geil و محصولاتی متنوع برای سیستم های حرفه ای

0

کامپیوتکس 2016:غرفه Geil و محصولاتی متنوع برای سیستم های حرفه ای

به عنوان یکی از آخرین اختصاصی های امشب،سری هم خواهیم زد به رم های جدید و به عبارت بهتر غرفه Geil.محصولات این برند در حوزه حافظه،از سال گذشته تا کنون دستخوش تغییرات بسیار شده است.Geil هم اکنون در حوزه های تخصصی مانند اورکلاک،چیپست های سری 100 و X99 حرف های بسیاری برای گفتن دارد.با ما همراه باشید؛اختصاصی های سخت افزار همچنان ادامه دارد!

 

یکی از زیباترین ماژول های Geil را می توان سری Dragon دانست. سری دوم حافظه های Geil با نام اژدها،به شدت بر روی مادربردهای گیگابایت و همچنین قفسه های این غرفه خود نمایی می کنند.حافظه هایی به مانند HOF از GALAX و حتی زیباتر.نشان طلایی رنگ اژدها و رنگ سفید به همراه PCB چند لایه،زیبایی سری دراگون را بیشتر کرده است.این ماژول ها از فناوری SMT LED برخوردار بوده و در فرکانس حداکثر 3400 مگاهرتز تولید خواهد شد.حداکثر ظرفیت هر ماژول به 16 گیگابایت خواهد رسید و در نهایت حداکثر ظرفیت هر کیت نیز 64 گیگابایت است.

این ماژول ها با چیپست های Z170 و X99 سازگاری کامل دارند.پشتیبانی از پروفایل XMP 2.0 و گارانتی مادام العمر نیز از دیگر ویژگی های آنها است.

اما سری جدید حافظه های Geil با نام EVO-X نیز در این نمایشگاه برای اولین بار رونمایی شده اند. سری جدید حافظه های رم Geil با نام EVO-X در استاندارد DDR4 بوده و به آخرین فناوری های Geil مجهز گشته است.همانطور که می دانید،ولتاژ مصرفی حافظه های رم مابین 1.2 ولت الی 1.35 ولت است.در نتیجه نمی توان چندان بر روی دیودهای نورانی مانور داد.اما Geil اینبار یک راه حل دیگر را در پیش گرفته است.این محصول از یک قطعه ماژولار بهره برده است.

این قطعه ماژولار با نام (HILM) یک کیت RGB LED است که بر روی حافظه های رم نصب می گردد.ولتاژ مصرفی این حافظه ها،12 ولت است.یک سوکت در کنار HILM قرار دارد که ارتباط آن با منبع تغذیه (PSU) را امکان پذیر می کند.علاوه بر آن،می توان ورودی برق را به مادربردهایی که از سوکت های 12 ولت بر روی PCB بهره می برند متصل نمود.

از آنجایی که مدار الکترونیکی حافظه های رم بسیار حساس است، Geil مدار تغذیه و به طور کلی الکترونیک این دو ماژول را از یکدیگر تمیز داده است تا بدین ترتیب کوچکترین تداخلی برای حافظه رم به وجود نیاید.با اتصال EVO-X به مادربردهای مورد نظر،می توان از طریق نرم افزارهایی که بدین منظور طراحی شده اند،رنگ آمیزی این رم ها را عوض کرده و یا حتی حالت نمایش نور در آنها را به دلخواه تنظیم کرد.

یکی از این حالت ها،هماهنگی با بازی و یا صدای موسیقی در حال پخش است.این ماژول ها در فرکانس های 2666 و 4133 مگاهرتز تولید می شوند.ماژول های آنها در ظرفیت های 4 الی 16 گیگابایت بوده و کیت های نهایی نیز با ظرفیت های 8 الی 32 گیگابایت در دسترس خواهند بود.ولتاژ مصرفی برای قسمت حافظه ها نیز 1.2~1.4 ولت است.EVO-X ها از پروفایل XMP 2.0 نیر پشتیبانی خواهند کرد.

در قسمت بعد شاهد حافظه های EVO FORZA هستیم.ماژول هایی با حافظه 3866 مگاهرتز و طراحی شده برای چیپست های سری 100 اینتل.

ماژول های POTENZA نیز در فرکانس موثر 3000 مگاهرتز و به همراه تکنولوژی MTCD به معرض دید عموم گذاشته شده اند.این ماژول ها برای تمامی پلتفرم های اینتل بهینه شده است.

در این قسمت می توانید شاهد جدید ترین درایو های سالید (SSD) از Geil باشید.این محصولات در ظرفیت های 120 گیگابایت الی 1 ترابایت تولید می شوند.این محصولات از اینترفیس SATA III استفاده کرده و دارای سرعت خواندن/نوشتن به ترتیب 550 مگابایت/510 مگابایت است.

و اینک به سراغ یکی از پرچمداران Geil می رویم.رم جدید با نام SUPER LUCE که در فرکانس موثر 4000 مگاهرتز فعالیت کرده و برای سیستم های High-End در نظر گرفته شده است.این ماژول ها نیز به دیودها نورانی مجهز شده اند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید