کامپیوتکس 2016: نگاهی به رقابت استارتاپی InnoVEX و برگزیدگان آن

0

کامپیوتکس 2016: نگاهی به رقابت استارتاپی InnoVEX و برگزیدگان آن

کامپیوتکس 2016 به جز بخش نمایشگاهی که کمپانی های بزرگ و کوچک تکنولوژی جهان از آخرین دستاوردهای خود در آن رونمایی می کنند، بخش دیگری نیز با عنوان InnoVEX دارد که استارت آپ ها و شرکت های نوپا از ایده های خود در آن رونمایی می کنند و در نهایت با رای گیری و نظر داوران، برترین و خلاقانه ترین راهکارها انتخاب و معرفی می شوند.

در روزهای گذشته 8 استارت آپ برتر کامپیوتکس 2016 معرفی شدند. بر اساس اطلاع رسانی انجام شده در وب سایت این نمایشگاه، فهرست این هشت استارت آپ عبارت اند از Intraix Pte، Connecterra، Flexwave، Skywatch Innovation، VOR، Embrace audio lab، MoBagel، Lucid VR. شاید تصور کنید ایده هایی که توسط این استارت آپ ها معرفی شده اند بسیار عجیب و پیچیده بوده و نیازمند آموزش های خاص و برنامه ریزی های کلان هستند. اما در واقع این طور نیست. برای نمونه Skywatch تولید کننده دوربین هایی است که با اتصال به اینترنت و استفاده از رایانش ابری به کاربران کمک می کند آنچه برای آنها اهمیت دارد را مشاهده کرده و از آنها مراقبت کنند (کودکان، اشیایی نظیر ماشین و حتی حیوانات خانگی). همچنین می توان به MoBagel اشاره کرد که یک سیستم تحلیلگر برای شرکت های کوچک و بزرگ است و با استفاده از الگوریتم های ساده رایج در اینترنت به هر شرکتی در راستای برنامه ریزی و عرضه خدماتش کمک رسانی می کند. بد نیست به چند محصول دیگر نیز اشاره کنیم. Klug Home محصول کمپانی Intraix دستگاهی در ابعاد یک فلش درایو است که روتر خانگی شما را به یک هاب اختصاصی برای اینترنت اشیا تبدیل می کند. حتی می توان به Connectera اشاره کرد که  نرم افزاری برای مدیریت بخش هایی نظیر دامپروری هاست و به کنترل محصولات آنها کمک می کند و در نهایت هم شاید بتوان گفت پیچیده ترین محصول در بخش استارت آپی Lucid Cam از Lucid VR است که اولین دوربین سه بعدی مصرفی برای تولید محتوای VR بوده و با قیمت مناسب خود می تواند در اختیار طیف گسترده ای از کاربران قرار گیرد.

بررسی این ایده ها نشان دهنده اهمیت بسیار بالای استارت آپ هاست و می توان فهمید ایده های کوچک و ساده و البته کاربردی تا چه حد می توانند در زندگی انسان تاثیر گذار باشند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید