کامپیوتکس 2016: کوله پشتی MSI، چاره ی درد کابل های واقعیت مجازی

0

کامپیوتکس 2016: کوله پشتی MSI، چاره ی درد کابل های واقعیت مجازی

یکی از مشکلات فعلی هدست های واقعیت مجازی دستگاه هایی به جز گوشی های هوشمند این است که این هدست ها میبایست توسط کابل های سنگین و البته ضخیم به کامپیوترهای رومیزی متصل شوند و این مسئله مطمئنا باعث میشود که مانع حرکات شما در حین انجام بازی های ویدئویی شود یا حتی ممکن است وضعیت بدتر شود و هنگامی که مشغول به انجام حرکات موزون در بازی هستید کابل ها باعث رخ دادن حوادث بدی شوند. برخی کمپانی ها دست به کار شدند تا این مسئله را حل کنند و حال در غرفه ی MSI در نمایشگاه کامپیوتکس، یک کوله پشتی به نمایش درآمده است که درون این کوله پشتی تمامی قطعات یک کیس جای گرفته اند و کاربر میتواند کوله پشتی را به تن کرده و به راحتی در هنگام استفاده از واقعیت مجازی با آن حرکت کند.  

 کوله پشتی MSI به پردازنده ی اینتل Core i7 و کارت گرافیک های Geforce GTX980 مجهز شده است و وزنی برابر با 10 پوند معادل حدودا 4.5 کیلوگرم دارد. در نگاه اول این وزن بسیار زیاد و سنگین به نظر میرسد اما حقیقت این است که طراحی کوله پشتی به گونه ای است که هنگام پوشیدن آن وزن زیادی احساس نمیشود و قابل تحمل است. این کوله پشتی در غرفه ی MSI با هدست واقعیت مجازی HTC Vive همراه شده است و کاربران میتوانستند با پوشیدن کوله پشتی و هدست به انجام بازی با آن بپردازند.

کوله پشتی به راحتی اجازه ی حرکت کردن به کاربر را میدهد بدون اینکه مشکلی را برای کاربر ایجاد کند. در مقایسه با تجربه ی استفاده ی معمولی از HTC Vive با سیستم های رومیزی، باید اعتراف کرد که خلاص شدن از کابل های متعدد و دست و پا گیر احساس بسیار خوبی را به همراه دارد. با اینکه به طور کلی ایده ی خنده داری به نظر میرسد و تصور انجام بازی با یک کوله پشتی در پشت کمی احمقانه به نظر میرسد، اما همچنان لذت انجان بازی به این نکته ها برتری دارد. اما مسئله ای که نا امید کننده به نظر میرسد این است که عمر باطری این کوله پشتی تنها حدود یک ساعت است و پس از این مدت مجبور به شارژ مجدد آن خواهید بود.

MSI اطلاعاتی در مورد قیمت این کوله پشتی اعلام نکرده است اما طبق گفته ی کمپانی این کوله پشتی همین امسال به بازار عرضه خواهد شد. اعتقاد ما این است که کوله پشتی MSI چندان مورد توجه کاربران خانگی قرار نگیرد اما میتواند گزینه ی خوبی برای استفاده در فروشگاه های بازی یا پارک های تفریحی باشد زیرا که در این مکان ها کابل ها یک معضل اساسی به حساب میآیند و حتی میتوانند خطر آفرین هم باشند. نظر شما درباره ی این کوله پشتی جالب چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید