کانسپت کینتیک؛ ایده لکسوس برای یک صندلی خودرو راحت و مطمئن!

0

اگر شما معتقدید که صندلی‌ خودرو‌ها از چیزی که هست بهتر نمی‌شود، این کانسپت انقلابی از لکسوس ممکن است نظرتان را عوض کند.

این کانسپت که برای رونمایی از آن در نمایشگاه خودرو پاریس امسال برنامه‌ریزی شده است، اصطلاحا Kinetic Seat Concept یا کانسپت صندلی جنبشی نامیده می‌شود. این خودرو از ساختار انقلابی فایبر نت، حرکات چرخشی برای صندلی‌ها،‌ نشیمن‌ و پشتی صندلی، به‌علاوه یک الگوی شبکه‌ای مانند تار عنکبوت برای محافظت بیش‌تر بهره می‌برد.

lexus-kinetic-seat-concept-paris-2

شاید این سوال پیش بیاید که چرا باید نشیمن و پشتی صندلی خودرو قابل حرکت باشد. خوب، این‌جا بحث ستون فقرات پیش می‌آید. چگونگی عملکرد ستون فقرات است که اجازه چرخش سینه و لگن را در جهت‌های مخالف هم می‌دهد و سر را هنگام تمرینات ورزشی مانند پیاده‌روی،‌ دویدن و پرش ثابت نگه می‌دارد.

لکسوس می‌خواهد این حرکت را در یک صندلی خودرو بازسازی کند پس نشیمن‌گاه و تکیه‌گاهی برای صندلی خود طراحی کرده که با وزن سرنشین یا واردکردن یک نیروی خارجی حرکت می‌کند. به اختصار، این امر کمک می‌کند که حرکات سر هنگام حرکت خودرو ثابت باشد، که موجب ثابت ماندن میدان دید سرنشین می‌شود.

lexus-kinetic-seat-concept-paris-1

شبکه تار عنکبوتی ذکرشده به صورت شعاعی از مرکز تکیه‌گاه صندلی خودرو گسترش می‌یابد. این شبکه قابل انعطاف است و با شکل بدن سرنشین منطبق می‌شود، درعین‌حال، وزن وارده را به اطراف تقسیم می‌کند که موجب راحتی بیش‌تر صندلی در سفرهای طولانی می‌شود. اگر دقیق‌تر نگاه کنیم مرکز صندلی در ارتفاعی حدود ارتفاع کتف قرار دارد، که به نوبه خود، “حرکات چرخشی سینه را در اطراف محور اصلی صندلی افزایش می‌دهد.” این امر به ثابت ماندن سر کمک کرده و حفاظت کلی را افزایش می‌دهد.

شبکه تار عکنبوتی این صندلی خودرو از ابریشم مصنوعی سازگار با محیط زیست ساخته شده و ماده نفتی در آن به کار نرفته است. در حقیقت،‌ مولفه اصلی این ماده پروتئین است که از طریق تخمیر میکروبی ساخته شده است. این صندلی بسیار باریک است و به سبک‌تر شدن خودرو نیز کمک می‌کند.

lexus-kinetic-seat-concept-paris-3

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید